ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

ЩО ТАКЕ АВІТАМІНОЗ, ГІПОВІТАМІНОЗ? ЇХ ВИДИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА! НАСЛІДКИ ВІД НЕСТАЧІ ВІТАМІНІВ В ОРГАНІЗМІ!

весняний Авітаміноз. Що це таке і його профілактикаЩО ТАКЕ АВІТАМІНОЗ?

Давайте відразу розберемося, що це за явище? Авітаміноз - це явище, а точніше стан паталогічна типу. Під час такого стану у людей спостерігається нестача вітамінів в організмі. Це може бути недолік одного виду вітаміну або цілої групи.

Слід зазначити, що буває три варіанти недостатності - субнормального, гіповітаміноз і авітаміноз. Давайте розглянемо їх по черзі.

субнормальнийзабезпеченість

Перший вид недостатності є початкову стадію розвитку процесу. На даному етапі спостерігається часткове порушення біохімічних процесів. Це найчастіша форма авітамінозу, яка зустрічається у більшості людей різного віку. Це можуть бути студенти, люди похилого віку, робочі та інші. Цей стан не є критичним, його можна легко скорегувати за допомогою збалансованого харчування, що не викликає ніяких труднощів. Даний варіант не передбачає прийому будь-яких синтетичних вітамінів або біологічно активних добавок.

Чим відрізняється авітаміноз від гіповітамінозу?

Другий варіант більш складний, тут спостерігається зниження вмісту вітамінних речовин в організмі. Прояв симптомів залежить від подолання окремих недоліків вітамінів, відповідно, прояви можуть бути різними. Звичайно ж є загальні характерні ознаки для всіх гіповітамінозів - стомлюваність, зниження апетиту, працездатності, сонливість і інші.

авітаміноз

Третій варіант найскладніший – патологічний. Це стан організму, коли спостерігається повна відсутність того чи іншого вітаміну. Тут симптоми проявляються гостро, будуть різко вираженими, але будуть відрізнятися в залежності від того, якого вітаміну не вистачає. Такий стан в більшості випадків зустрічається при тривалому голодуванні.

Основні 4 причини розвитку даного захворювання:

Причина №1 – аліментарна недостатність

Це малий вміст вітаміну в конкретних продуктах, в їжі, яку людина прийняла за цілий день. Це може відбуватися через обробку продуктів під час приготування, руйнування вітамінної групи при тривалому неправильному зберіганні, заморожування і інших факторах негативно впливають на склад продуктів. Також велике значення має якість води, яку Ви п'єте і в якій готуєте. Для цих цілей краще всього підходить вода, очищена системою зворотного осмосу.

Причина №2 - Пригнічення кишкової мікрофлори

давно відомо, що кишкова мікрофлора здатна сама відтворювати деякі вітаміни. Наприклад - вітамін К. При порушенні процесів травлення, мікрофлора дає збій і перестає відтворювати необхідні організму вітаміни.

Причина №3 - неусвоєння вітамінів організмом

Тут слід розуміти, що кожен організм унікальний, його здатності повноцінного засвоєння вітамінів залежать від сукупності факторів. Це індивідуальний рівень імунітету, спосіб життя, система харчування, пережиті хвороби і інші фактори. Неусвоєння може бути, як часткової, так і повної.

Причина №4 - Підвищена потреба у вітамінах

Це можуть бути різні групи або окремі вітаміни. Зазвичай таке буває під час вагітності, після отримання травм – в период восстановления или при заболеваниях. Данное явление, а точніше брак вітамінів ще називають авітамінози і гіповітамінози.

Розглянемо групи вітамінів більш детально

Вітамін А

Авітаміноз даної речовини грає найважливішу роль в здоровому функціонуванні органів зору. Його недолік веде до сумних наслідків в роботі зорового аналізатора. Важливо розуміти важливість ситуації, так як це призводить до погіршення сутінкового зору, сухості слизової очі, яке проявляється у відчутті піску в очах, печіння або якогось іншого дискомфорту. Слід зазначити важливість вітаміну А для шкірного покриву людини. Симптоми також яскраво виражені - сухість шкіри, аж до невеликих наривів і запальних процесів на поверхні шкіри, які лущаться і створюють постійний дискомфорт. Особливо важливий цей вітамін для маленьких дітей. Дитячий організм жорсткіше сприймає брак цієї речовини, що може призвести до гальмування розвитку і порушень у нервовій системі. Зниження імунітету в таких випадках призводить до підвищеної захворюваності.

Вітамін B

Цей вітамін також важливий для нормального стану організму. Недолік речовин даної групи призводить до порушення травної системи, це можуть бути запори, діарея і порушення апетиту. Основні симптоми - це порушення сну, а точніше безсоння, різкі перепади настрою, запалення слизової рота, що призводить до появи ран в куточках, які звично називають «заїдами». Експерти звертають увагу на те, що вітамін групи В досить багато і всі вони беруть участь в метаболічних процесах в організмі. Тому, вищеописані симптоми, процеси – це мала частина того, що може відбуватися.

Вітамін С

Прояви нестачі цього вітаміну характеризується підвищеною стомлюваністю, зниженням працездатності, постійним бажанням спати, а також низьким рівнем стійкості до різних інфекційних захворювань. Знижується еластичність шкіри, відновлювальні функції шкірного покриву значно знижуються, що можна бачити навіть при незначних пошкодженнях - синці, синці. Знову ж порушення і погіршення зору. Існує також крайня форма нестачі вітаміну С - хвороба Цинга, де основними ознаками будуть кровоточивість ясен і випадання зубів.

Вітамін D

Симптоми нестачі цього вітаміну викликають порушення в опорно-рухової системи. ослаблення кісток, що призводить до ламкості кісткових тканин, болю в опорних м'язах, руйнування зубів. Нестача вітаміну D у дітей викликає підвищену стомлюваність, активне потовиділення, розвиток рахіту, порушення формування скелета і зубів. Слід зазначити, що дуже важливо - нестача цього вітаміну в організмі часто призводить до захворювань на цукровий діабет, гіпертонічної хвороби, а в більш складних проявах до онкологічних захворювань.

Вітамін Е

Небезпека нестачі цього вітаміну спричиняє порушення роботи статевих органів, а також відбуваються зміни печінки. Це порушення провокує переродження жирових клітин печінки.

Витамин РР

Недолік цього вітаміну порушує роботу шлунково-кишкового тракту і викликає різку відразу до їжі. Після цього відбувається порушення стільця, блювота, сухість слизової рота. Через порушення в шлунку, які призводять до зупинки виділення шлункового соку виникають серйозні проблеми.

Лікування і профілактика нестачі вітамінів

Всі прекрасно знають, що весь комплекс необхідних вітамін людина отримує з їжі. Тільки збалансоване харчування здатне дати людині всі необхідні мікро і макроелементи. Профілактика авітамінозів і гіповітамінозів, а також лікування вищеописаних недуг вирішується виключно правильним харчуванням. Звичайно ж в особливо важких випадках необхідно вживати синтетичні вітаміни і біологічно активні добавки.

Що таке – гіпервітаміноз?

Це протилежне стан описаного вище. трапляється, навіть таке явище, коли людина без знання і розуміння починає приймати велику кількість біологічних добавок або вітамінів. В такому випадку відбувається інтоксикація організму надвисокими дозами одного або декількох вітамінів, що викликає серйозні розлади в організмі. У таких випадках необхідний терміновий відмова від прийому вітамінів. Найбільш часто, такі випадки пов'язані з надмірним вживанням вітамінів A або D. Симптоми даного явища зазвичай проявляються в гострому отруєнні.

Симптоми авітамінозу або гіповітамінозу розпізнати не складно!

Але проблема в тому, що люди звикли списувати свої негативні відчуття в організмі на все, що завгодно, але тільки не на брак вітамінів. Це може бути погода, магнітні бурі і маса інших неправильних припущень. Проаналізуйте для початку Ваш темп життя, харчування, фізичні навантаження і знайдіть підхід до самого себе.

Сучасні продукти стають все гірше!

експерти стверджують, що навіть при правильному і збалансованому харчуванні, неможливо забезпечити організм наборів всіх потрібних вітамінів, а також мінеральних речовин. Для отримання добових дох деяких елементів необхідно з'їдати стільки їжі, скільки з'їсти неможливо. Якщо врахувати ще зниження якості продуктів в наш сучасний час, то це стає критичним питанням для кожного. У зв'язку з цим вони настійно рекомендують крім правильного раціону, вживати якісні вітамінні комплекси. Але для цього потрібен кваліфікований лікар терапевт і дієтолог, яких знайти також не просто, як і по-справжньому якісні та корисні продукти.

компанія Водопостачання реализует и устанавливает самые качественные системи зворотного осмосу, зистема очищення води для квартир, приватних будинків і котеджів, організацій, промислових підприємств і комерційного сектора.