ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

ЯК ПОЧАТИ БІЗНЕС НА ВОДІ З НУЛЯ В УКРАЇНІ?

Вода продукт першої необхідності, який користується постійним попитом і не має сезонності. А як показав карантин і "локдаун" ще й бізнес, який може працювати без обмежень і приносити прибуток, в той момент, коли все закрито.

Саме тому, Зараз багатьох цікавить питання як почати бізнес на воді в Україні, як організувати бізнес на воді, чи потрібна ліцензія на воду, як оформити документи і ряд інших, не менш важливих питань.

Перш ніж дізнатися як організувати бізнес по розливу питної води, давайте розберемося хто є споживачем даного продукту.

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

ЯКІ РИНКИ ЗБУТУ У БІЗНЕСУ НА ВОДІ?

починаючи будь-який бізнес з нуля в Україні, необхідно мати ринки збуту для продукції, що виробляється, а саме, води.

Таким ринками для питного продукту є:  

 • Реалізація в роздріб на розлив з магазина по розливу;
 • Адресна доставка в тарі з полікарбонату об'ємом 18,9 л на будинок або офіс; 
 • Продаж оптом самовивозом з виробництва;
 • Реалізація за допомогою доставки і переливу в 500 л, 750 л, 1000 л ємності, встановлені в продуктових магазинах і аптеках.

ЯК ВІДКРИТИ БІЗНЕС ПО РОЗЛИВУ ПИТНОЇ ВОДИ У ВИПАДКУ МАГАЗИНУ?

Перш за все необхідно "правильно" підібрати приміщення, від розташування якого будуть залежати "оффлайн продажу, тобто збут продукції без інвестицій в маркетинг.

Щоб зрозуміти, як відкрити бізнес на воді, необхідно дотримуватися простих правил:

 • якір. Як правило, продуктовий ритейл, наприклад, “АТБ”, "Сільпо", "Новус", "Фора" або ж "місцевий" ринок, зони щільної багатоквартирної забудови, і, навіть, парковка, можуть стати відмінним якорем для розміщення роздрібного бізнесу по розливу питної води.
 • Рух. Правила магазина в локаціях, де вже живуть ваші клієнти. Обов'язково зверніть увагу, по яких маршрутах проходять люди. Адже не секрет, що, навіть, в нових житлових кварталах з високою чисельністю і щільністю населення, є локації, де абсолютно нікого немає! 
 • парковка. Біля магазину обов'язково повинна бути можливість припаркувати автомобіль, як клієнтам так і експедитору, який здійснює доставку. Необхідність далеко ходити, знизить відсоток клієнтів, які набирають воду в 19 л бутлі. Крім цього, ваша логістика буде побудована не правильно, адже в цій справі важлива кожна хвилина.
 • огляд. Ваш магазин повинні бачити, тому варто переконатися, що є можливість розмістити вивіску на фасаді.
 • вихід. У торгову точку повинно бути комфортно заходити. Розміщення в підвалі, позбавить можливості клієнтів відвідувати магазин комфортно. наприклад, матуся не залишить коляску з дитиною, щоб спуститься до вас за водою. Також вантажникові потрібно буде долати труднощі, кожен раз піднімаючи бутля на доставку.
 • Площа. Розмір приміщення для зручного розташування цеху по розливу води має становити від 13 до 30 м кв. В окремих випадках, обладнання може бути змонтовано і на меншій площі більш компактно, якщо торгівля здійснюється через передавальне вікно і не планується організація адресної доставки.
Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

Бізнес на воді в Ромнах

ЯК ВИБРАТИ ПІДРЯДЧИКА?

Перед тим приступити до вибору обладнання, перш за все необхідно вибрати постачальника і інсталятора цеху.

Зробити це нескладно, головне, спочатку не ставити на чільне місце бюджет, а здоровий глузд і дотримуватися простих правил: 

 • досвід. Уважно вивчіть портфоліо компанії, переконайтеся, що кінцевий результат відповідає вашим очікуванням. Тому що дива не станеться, ваш монтаж не виконають краще, ніж інші.
 • Відгуки. переконайтеся, що компанія активно веде сторінки в соціальних мережах: facebook, instagram, Google, перевірте, чи є відгуки клієнтів. Зв'яжіться з ними попросіть feedback про процес співпраці з постачальником обладнання.
 • Зворотній зв'язок. Напишіть підряднику, оціните час зворотного зв'язку і надання інформації. Перевірте наскільки цінують клієнтів в цій компанії.
 • Експертність. Попросіть менеджера зв'язатися з Вами, підготуйте список питань, пам'ятайте, що ви починаєте бізнес на воді, а не купуєте систему очищення для приватного користування. Напевно вам знадобляться поради експерта в цій ніші.
 • презентація. Так само відвідайте демонстраційний магазин постачальника обладнання фізично або онлайн. Адже дуже дивно, якщо немає такої можливості, продаж води – це бізнес з мінімальними вкладеннями і швидкою окупністю.

 •  документи. переконайтеся, що компанія надасть вам сертифікати, гігієнічні висновки на комплектуючі, картриджі і фільтруючі завантаження, а також технічні умови на систему виробництва питного продукту.
 • інсталяція. У штаті компанії обов'язково повинен бути інженер-інсталятор. Поставтеся з обережністю до компанії, яка передає монтаж сторонньому підряднику або, зовсім пропонує виконати установку системи самостійно. Це досить складний технічний і технологічний процес вимагає знань і практичного досвіду.
 • Технічна підтримка. поцікавтеся, як працює зворотний зв'язок,чи можна зв'язатися з особистим менеджером в будь-який час дня, в тому числі вихідні. Після покупки устаткування ситуація може погіршитися.

ЯК ВИБРАТИ ОБЛАДНАННЯ?

Виробництво питного продукту є досить складним і серйозним технологічним процесом. Комплект обладнання розраховується виходячи з вихідного складу води. Крім цього, аналіз це "базис" на підставу якого програмується система.

Чудові органолептичні властивості води – це основа задоволеності клієнтів, повторні замовлення, а як наслідок, і успіх бізнесу в цілому.

Саме тому при виборі обладнання необхідно звернути увагу на наступні чинники:

 • Наявність гарантії. Вкажіть, чи є гарантія на обладнання, що поставляється, де буде відображена дана інформація.
 • продуктивність. вибирайте системи, які працюють на комерційних мембранах 40/40, продуктивністю 280-300л / год. Побутові системи, а також осмосу для кафе неефективні,мають низьку продуктивність, на них відсутні технічні умови і можливість коригування мінерального складу питної води.
 • стабільність. Тільки якісне обладнання здатне виробляти стабільно якісний продукт.
 • Автоматизація. Будь-"ручний" процес безпосередньо пов'язаний з людським фактором. Чим більше його вплив, тим вище ймовірність зупинки виробництва, а як наслідок, і втрати прибутку.
 • асортимент. Можливість вибору, дозволяє збільшити маржу, а як наслідок, і прибуток бізнесу в цілому.
 •  можливість модернізації. При монтажі системи важливо враховувати можливість зростання продажів і збільшення продуктивності в одиницю часу.

 Спасибі що дочитали статтю до кінця, ми намагалися детально розповісти, як відкрити бізнес по розливу питної води і не зробити помилок.

 У наступній раз ми поговоримо про те, як рекламувати бізнес на воді і запустити доставку.

 довіряйте професіоналам, вибирайте "Вотер-сервіс Україна"!

Автор: Головатий Сергій.