ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

КУПИТИ водопідготовки для котелень. СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ І ФІЛЬТРАЦІЇ ВОДИ

20921362

Вода в системах опалення є найдешевшим теплоносієм. Але в зв'язку з тим, що h2O найсильніший і універсальний розчинник в природі, вона несе в собі масу домішок, які негативно впливають на водогревательние і парові котли. А факт того, що рідина несе масу забруднень не є новиною. Навіть водопровідна рідина, що знаходиться в рамках державного ГОСТу, має серйозний негативний вплив на обладнання за рахунок концентрації різного роду речовин, домішок і з'єднань.

Підвищена концентрація солей жорсткості води обумовлена ​​змістом іонів кальцію і магнію в ній, які мають “чарівне” властивість випадати в осад у вигляді карбонатних відкладень. Чим вище температура води, тим сильніше реакція, тим більше накипних відкладень накопичується на нагрівальних елементах і в обладнанні.

Експерти по котельним установкам знають, що в енергетичному обладнання одним з найважливіших процесів є - це механічна очистка та хімічна водопідготовка води. По перше, це пов'язано із запобіганням проблем в роботі і експлуатаційних якостей обладнання.

Щоб мати чітке розуміння причин необхідності застосування систем водоочистки в сфері опалення, розглянемо групи характерних проблем для таких систем:

 • Нерозчинні механічні домішки;
 • Розчинені осадкообразующіх домішки;
 • Корозійно-активні домішки;
 • Освіта накипних відкладень;
 • Корозія котельної системи;

Кожен тип домішок веде до забруднення системи опалення та обладнання. Це може служити причиною виведення з ладу тих чи інших вузлів теплового обладнання. але перш, ніж щось вийде з ладу, домішки і забруднення у воді призводять до зниження ефективності і стабільності в роботі теплової установки.

Який шкода від механічних домішок у воді?

наприклад, відсутність механічного очищення води від нерозчинного сміття, призводить до найбільш грубим поломок обладнання. Це вихід з ладу регулюючої і запірної арматури, циркуляційних насосів і зменшення перетину трубопроводів. Основні забруднення - це глина, іржа і пісок.
Також під негативний вплив механічних домішок потрапляють теплопередающие поверхні і багато інших металеві частини, які контактують з агресивним водою.

Шкода від розчинених домішок - солі жорсткості!

Катіонітових фільтрів ДЛЯ КОТЕЛЬНИХ

Розчинені домішки у воді є найбільш небезпечними і як правило викликають серйозні проблеми в роботі енергетичного обладнання. В першу чергу - це накипні відкладення. Коли іони солей жорсткості (кальцію і магнію) нагріваються, вони випадають в осад у вигляді карбонатів і осідають на ТЕНах і нагрівальних поверхнях.
Наявність у воді солей жорсткості не так очевидно, а в більшості випадків зовсім не видно, на відміну від дрібнодисперсного сміття. Наслідки для обладнання в результаті абсолютно критичні! Це починається з поступового зниження енергоефективності, аж до нещадного руйнування основних елементів системи.

Карбонатні відкладення утворюються навіть при низькотемпературних режимах теплообміну. При нагріванні води вище 130 градусів, спостерігається сильне зниження розчинності сульфату кальцію, що веде до утворення ще більш щільною накипу карбонатів.

Перший негативний ефект - це погіршення тепловіддачі теплообмінних поверхонь. Для того, щоб нагріти воду до потрібної температури крізь шар накипу, необхідно довше часу. Нагрівальні поверхні рідше відключаються, що призводить до їх перегріву і зниження терміну служби. Зниження коефіцієнта теплообміну веде до перевитрати енергоносіїв і це відбивається на експлуатаційних витратах. Товщина Накипні нальоту на нагрівальних поверхнях в 2 мм, збільшує витрати до 30%! А незначний шар карбонатних відкладень по товщині в 0,1 - 0,2 мм, призводить до перегріву металу. У зв'язку з цим, з'являються видими, свищі і навіть розрив труб. І це відбувається навіть якщо використовувана рідина знаходиться в рамках державних норм, так як вони завищені в рази на відміну від європейських.

Освіта накипу в системах опалення - ознака використання води поганої якості!

При цих процесах відбувається нещадне розвиток корозії металевих поверхонь і накопичення продуктів окислення. У сукупності з накипними відкладеннями, відбувається незворотний негативний процес.

Шкода від заліза і марганцю!

Електрохімічна корозія пов'язана з утворенням надмірної кількості мікрогальваніческіх пар на металевих поверхнях. Досить часто, причиною такої корозії є не повне видалення з води заліза і марганцю. Зазвичай це проявляється в місцях развальцованних решт теплообмінних труб і в швах. Результат - кільцеві тріщини! У таких випадках, розчинений кисень і вуглекислий газ, є основними стимуляторами корозії.
Підвищений вміст марганцю і заліза присутній в підземних водах. Причому основною проблемою в більшості випадків є саме розчинене залізо. При використанні вихідної рідини для систем опалення з свердловини, необхідний розгорнутий аналіз води. Така вода зазвичай має складний склад, що вимагає більш ретельного підбору обладнання. Тут важливо врахувати всі параметри аналізу, так як в деяких випадках, системи пом'якшення піднімають лужність води. Що може негативно позначитися на подальшій експлуатації опалювального обладнання. Також слід звернути увагу на окислюваність підземних вод, так як в деяких випадках високий її показник не дозволяє використовувати фільтри для видалення заліза. Наприклад, фільтруючі матеріали, які працює по залізу і марганцю методом окислення розчиненим у воді киснем, ефективно працюють в діапазоні до 4,5 одиниць окисляемости.
Залежно з чого виготовлені конструкції, дуже важливий pH води. Якщо наприклад, конструкція виготовлена ​​з чорного металу, то pH повинен бути в діапазоні 9 - 10. Відхилення призведе до корозії за недовгий термін. Якщо ж конструкція виконана з алюмінію, тут pH повинен становити 8,3 - 8,5. В іншому випадку відбудеться руйнування пасивуються плівки і подальшої корозії металу.

Поведінка газів в котлових системах

Це теж важливий аспект підбору водопідготовки. Це пов'язано з тим, що при підвищенні температури розчинність газів у воді знижується. Результат - десорбція газів з води в системі. Тоді активність кисню і діоксиду вуглецю обумовлюють активність корозійних процесів. Коли вода нагрівається і випаровується, відбувається розкладання гідрокарбонатів на карбонати і діоксид вуглецю. Ці сполуки несуться з парою, цей процес до низького рівня pH і високу корозійну активність конденсату.

Тому при виборі фільтрів для хімічної очистки та внутрікотлову обробки потрібно предусматреть способи нейтралізації кисню і діоксиду вуглецю.

хлоридна корозія, що це?

Хлориди мають високу розчинність і тому вони присутні у всіх джерелах водопостачання. Хлориди відмінно руйнують пассивирующую плівку на поверхнях металу, а цей процес сприяє розвитку вторинних корозійних процесів. Якщо концентрація хлоридів у воді перевищує 150 - 200 мл / літр, то можна з упевненістю очікувати процесів, описаних вище.
Використовувати в водогрійних системах рідина невідповідної якості, яка є хімічно агресивною та нестабільною - економічно недоцільно, а також небезпечно, що пов'язано з техногенними ризиками. Це призводить до вимушених витрат на ремонт і усунення неполадок.

Яка вода буває і її вплив?

Як джерела води зазвичай використовують водопровідну воду, рідше артезіанські свердловини. Водопровідна вода в Україні, в більшості випадків має менш агресивне середовище, так як проходить муніципальні системи очищення. Але вона не є настільки чистою, щоб використовувати її для котлового обладнання в початковому стані. Кожен з видів води, має свої недоліки і типовий набір забруднень і проблем, пов'язаних з цим.
Для порівняння допустимих норм якості водопровідної води, наведемо приклад. В Україні норма жорсткості 7 мг-екв / літр, в Європі менш 2 мг-екв / літр. наприклад, в Німеччині з крана тече питна вода вищої категорії, яку можна використовувати для багатьох цілей.

Типова проблема №1

Першою проблемою є солі жорсткості. В Україні, в залежності від регіону країни і типу джерела, жорсткість коливається від 2 до 15 мг-екв / літр. У водопроводі жорсткість води коливається від чотирьох до восьми одиниць, в свердловинах від 2 до 30 одиниць! Щоб не було накипних відкладень жорсткість води повинна становити менш 2 одиниць.

Типова проблема №2

Наступна проблема пов'язана з домішками розчинених солей заліза. Рівень вмісту в Україні, коливається в діапазоні між від 0,3 до 20 мл / літр. В більшості випадків, в свердловинах рівень вмісту розчиненого заліза перевищує 3,0 мл / літр. Тому, при використанні артезіанської води, підбір системи водопідготовки вимагає точного хімічного аналізу. Аналіз водопровідної води може здійснюватися за допомогою компактних реагентів і кишенькових приладів, таких як pH-метр, TDS-метр і оксиметр.

ФІЛЬТРИ ДЛЯ КОТЕЛЬНІ ВОДИ

Як отримати правильну воду для ефективної роботи котлових систем?

Котлові системи підрозділяються в залежності від їх призначення - водогрійні та парові. Природно це різний підхід до підбору системи водоочищення, так як набір вимог різний. Велике значення має наявний обсяг робочої рідини в системі опалення для водогрійного котла, його потужність і температурні режими. Вимоги до використовуваної в системі рідини, залежать від забезпечення ефективної і безпечної роботи. Це саме цей ключовий фактор, який зводить до мінімуму ризик утворення накипних відкладень і корозії у всіх вищевикладених формах.
Існує перелік офіційних вимог за який відповідають органи нагляду, але що найцікавіше - ці вимоги набагато м'якше рекомендаційних форм виробників котельного обладнання. А вимоги виробників посилюються все більше через специфіку гарантійних зобов'язань, які вони надають і зобов'язуються виконувати.
Наприклад, в Європі, експлуатаційні вимоги, це не просто усереднений набір цифр. Вимоги виробників піддаються всебічної експертизою в профільних організаціях і органах стандартизації. У зв'язку з таким основоположним чинником відповідальності і підходу до справи, краще дотримуватися тих вимог і умов експлуатації, які рекомендує виробник. Це буде доцільне рішення, яке дозволить експлуатувати обладнання з максимальною ефективністю і забезпечить тривалу і стабільну роботу.
Витрата води для підживлення системи, її якість визначає правильний і оптимальний підбір водоочисного обладнання, а також правильна схема складання системи. Особливу увагу потрібно звернути на такі показники як pH, жорсткість води, вміст кисню і вуглекислоти. Це вказується в нормативних документах і стосується якості води для підживлення. Зазвичай ці значення істотно занижуються в усіх нормують документах, що призводить в подальшому до неплановим ремонтам. В деяких випадках, такі ремонти навмисно провокуються заздалегідь з метою виділення фінансових коштів, які використовуються не за призначенням.

Тому використання водопровідної води без попередньої підготовки неприпустимо!

Водоподготовка (ХВО) для водогрійних котлів закритого типу

Системи з використанням водогрійних котлів відносяться до систем закритого типу. У них специфіка передбачає постійний склад води. Така система заповнюється один раз очищеною водою і не вимагає постійного підживлення. Втрати води зазвичай відбуваються в слідстві протікання в трубопроводах або в погрішності при сервісному обслуговуванні. При правильній експлуатації об'єктів з закритими системами, поповнення хімічно очищеною водою здійснюється один раз на рік, перед опалювальним сезоном. У випадках використання котла в побуті, система очищення води використовується постійно для холодного і гарячого водопостачання, а також для побутових і господарських цілей.

Які обов'язкові вимоги для всіх видів води?

Вода, яка використовується в котлах всіх типів, має обов'язкова умова. Це відсутність дрібнодисперсного сміття і кольоровості. Досить часто зустрічаються випадки, коли виробники котлів використовують занижені вимоги до якості води, звертаючи увагу тільки на загальний рівень жорсткості. Це скоріше за все пов'язано з бажанням продавати масово обладнання, яке нібито не вимагає капітальних вкладень в правильну систему водопідготовки. Або заради тотального заробітку на недорогих і відповідно не якісних комплектуючих.
Для установок з допустимою температурою нагріву понад 100 градусів, настійно рекомендується використання пом'якшеної або демінералізованої води. Норми використовуваної води встановлюються нормами її якості.

Класифікація водопідготовки для різного типу котлів

Для побутових котлів

Побутові котли використовуються для замкнутих систем опалення. Водопідготовка повинна відповідати вимогам виробника обов'язково. Плюс постійне використання для холодного і гарячого водопостачання круглий рік.

Для котлів середньої потужності

Для котлів середньої потужності до 1000 кВт, система повинна бути з корекцією pH і розчиненого кисню, адже вона вимагає періодичної підживлення.

Для промислових котлів

Для промислових систем вода повинна бути глибоко пом'якшеної з обов'язковою корекцією pH і розчиненого кисню.
Як правильно очистити водопровідну воду?
найчастіше, джерелом водопостачання побутового котла є вода з центрального водопроводу. Така рідина несе механічні забруднення і має підвищену жорсткість. Для ефективного очищення води, як мінімум необхідна двох-стадийная система.

ОЧИЩЕННЯ ВОДОПРОВІДНОЇ ВОДИ ДЛЯ ВОДОГРІЙНИХ КОТЛІВ

Механічне очищення води

Встановлюються корпусні магістральні фільтри зі змінним картриджем або натрубні промивні фільтри. Промивні фільтри фільтрують зважені частинки розміром від 100 до 50 мікрон. Це вважається груба механічна очистка, але вона вписується в мінімальні вимоги. Корпусні фільтри більш універсальні і затримують дрібні домішки, тут можна встановити змінний картридж з фільтруючою здатністю від 50 до 1 мкм. Такі картриджі вимагають періодичної заміни, але більш ефективні, що позитивно впливає на побутову техніку, сантехніку, змішувачі, душові кабіни і гідробокс.

пом'якшення води

Пом'якшення води відбувається в автоматичному Фільтр пом'якшувач з керуючим клапаном і фільтрує - сильнокислотним катионитом в натрієвої формі. Це іонообмінних смола, яка має властивості поглинати катіони кальцію і магнію, виділяючи натомість ту ж кількість іонів натрію, які не утворюють при нагріванні води накипних відкладень. Така вода захистить Вашу пральну машину, посудомийку і бойлер від накипу. А ванну кімнату, душову кабіну і сантехніку від того самого білого нальоту кальцію. також, м'яка вода дозволить економити миючі засоби в 3 - 5 раз в залежності від глибини пом'якшення води.

Очищення артезіанської води з СВЕРДЛОВИНИ ДЛЯ ВОДОГРІЙНИХ КОТЛІВ

Очищення води зі свердловини для побутових котлів

стандартної схеми, викладеної вище для водопровідної води недостатньо. Це пов'язано з підвищеним вмістом у воді заліза і марганцю. Це властиво для всіх регіонів нашої країни. У таких випадках рекомендується використовувати фільтри з унікальною завантаженням, яка дозволяє видаляти кілька забруднень за одну стадію фільтрації в одному фільтрі. Це комплексний фільтруючий матеріал, який видаляє амоній, марганець, залізо, органіку і солі жорсткості. Найбільш популярні і відмінно зарекомендували себе завантаження даного призначення - Ecomix, SmartFilter, Мультисорб.
природно, фільтри для очищення води зі свердловини підбирається після точного хімічного аналізу і попереднього вивчення результатів аналізу хіміком-спеціалістом. Після цього підбирається потрібний комплект обладнання з урахуванням даних і визначається правильна конфігурація системи водопідготовки.

Чим складніше вода, тим складніше технологічний процес її очищення!

Схема очищення води для котлів середньої потужності до 1000 кВт

Тут все аналогічно вищеописаному процесу і комплекту обладнання для побутових систем. Для котлів середньої потужності встановлюється більш продуктивне обладнання. Водопідготовка використовується для заповнення контуру і підживлення системи. В сучасних котелень, для підживлення досить фільтрує системи з продуктивністю 1,5 м³/час.
також, в котлах потужністю від 500 до 1000 кВт, як правило використовуються реагенти внутрікотлову обробки води. Це автоматичні насоси дозатори, які вводять в уже очищену воду реагенти для зв'язування кисню, зазвичай це сульфіт або бісульфіт натрію. І реагент для коригування pH, це гідроксид натрію. У деяких випадках може використовуватися фосфати. В даному випадку необхідно встановити кілька дозуючих станцій, ретельно підготувати розчини реагентів і постійно контролювати процес насичення.
Існують комплексні реагенти, такі як Epurocet W300 і W320, це реагенти, що складаються з органічних компонентів, і є відмінною ефективним захистом котельної системи від корозії і осадкообразованія, а також є коректувальників рівня pH.
Epurocet W300 призначений для використання в переважній більшості систем опалення, це чавунні і металеві трубопроводи. Підвищує рівень рН до 9,5. Epurocet W320 призначений для систем алюмінієвими радіаторами. Підвищує рівень рН до 8,3.

ФІЛЬТРИ ОЧИСТКИ ВОДИ ДЛЯ ПАРОВИХ КОТЛІВ

Парові котли відрізняються від водогрійних тим, що тут присутні неминучі процеси, пов'язані з постійним випаровуванням води. У парогенераторна системах це неминучий процес. У зв'язку з цим потрібне постійне поповнення втрат хімічно очищеної води. Але в процесі постійного поповнення, домішки які надходять в котел з очищеною водою мають властивість накопичуватися. Це обумовлює накопичення солевмісту у воді.
Щоб уникнути негативного ефекту необхідна постійна або періодична продування і заміщення перенасиченої води, що вимагає постійного поповнення контуру свіжої, очищеною водою. Обсяг води обов'язково повинен покривати втрати від продувки і випаровування.
Чим вище якість очищеного продукту, тим менше домішок вноситься в загальну систему. Відповідно менше обсяг продувки і заміщення перенасиченої води. Природно вище якість пара, вище ККД системи, що призводить до менших витрат енергоносія і позитивно відбивається на експлуатаційних витратах.

Вимоги до води для парових котлів значно жорсткіше. В водопідготовки до даних систем прийнято розділяти на дві групи вимог відповідно до типів води - поживна і котельна.

Підбір водопідготовки залежить від розрахункової величини продувки і загальної мінералізації вихідної води. котельні, які обладнані паровими котлами з робочим тиском менше 14 атмосфер, продування не повинна перевищувати 10% від загального обсягу. А в системах, де котли мають робочий тиск менш 40 атмосфер - 5%.

Якщо вихідна вода має низьку мінералізацію, то досить використовувати трьох-стадийную систему очищення води:

1. механічний фільтр
2. Комплексний фільтр для видалення заліза, органіки, амонію, марганцю і пом'якшення води.
3. Фільтр пом'якшувач на основі сильнокислотного катионита.

При високої мінералізації в вихідної воді потрібно більш складна і глибока очистка:

 • механічне очищення
 • комплексний фільтр 5 в 1
 • система пом'якшення
 • Система зворотного осмосу для глибокої демінералізації води

Якщо використання промислової системи зворотного осмосу не вписується в бюджет, тоді встановлюється друга система пом'якшення. Такий варіант називається двоступінчастим пом'якшення. Від величини продувки залежать витрати на регулярний нагрів води. Це відбувається від того, що зростає використання природного газу, звідси випливає підвищення витрат на водопідготовку. Слід врахувати той факт, що висока безперервна продування вимагає великих початкових вкладень в компоненти парового котла.

Звідси випливає висновок, що краще спочатку вкласти в систему глибокої демінералізації води. В процесі роботи, це буде економічно обгрунтоване рішення. Якщо порівняти розрахунки експлуатації на вищеописані системи, то варіант із застосуванням зворотного осмосу, окупається менш через рік.

Глибоке очищення рідини на молекулярному рівні методом зворотного осмосу відбувається на спеціальних високоселективних мембранах, які виготовлені з напівпроникного матеріалу. Така технологія основа на поділі потоків води - пермеат і концентрат. Пермеат - це глибоко очищений продукт, іншою мовою h2O. Концентрат - це вода, яка містить концентрацію різного роду домішок. Такі системи обладнані високонапірними насосами, за допомогою яких відбувається продавлювання молекули h2O через мембрану. Перевага даного методу є фізичним і безреагентним. Таким чином Ви отримуєте глибоко очищену воду з низькими експлуатаційними витратами.

Чим якісніше водопідготовка перед зворотним осмосом, тим довше служить мембрана між плановими хімічними промивками і вища продуктивність.

В водопідготовки для парових котлів, граничної уваги вимагає внутріпаровая обробка використовуваної рідини. Головні завдання:

 • Захист котла від корозії;
 • Коригування рівня pH;
 • Захист паро-конденсатного тракту від вуглекислої корозії;
 • Відсутність освіти накипу при можливі збої хімічної очистки води;

В експлуатації водогрійного обладнання є одне золоте правило - витрати на підготовку води завжди нижче вартості ремонту і усунення пошкоджень опалювальної системи.
Вкладення в правильну систему підготовки та очищення води, безпосередньо визначають стан і тривалий термін служби теплових систем. Тому на стадії проектування опалювальної системи необхідно приділити особливу увагу хімічній і фізичній водоочищення.

Правильний вибір системи очищення води - гарантія відсутності технічних проблем з обладнанням, а головне - економія коштів!

Компанія Вотер-Сервіс пропонує водоочисне обладнання провідних світових виробників. Ми працюємо тільки з перевіреними постачальниками і виробничими компаніями сучасних систем очищення води в Україні. Використання кращих марок фільтруючих матеріалів обумовлюють ефективну очистку води, економію витратних матеріалів і стабільну роботу водогрійного обладнання. Наші фільтри працюють під управлінням професійних керуючих клапанів від компанії Clack Corporation (США). Використання автоматики Clack - це стабільна, ефективна і надійна експлуатація фільтруючих систем на протязі багатьох років.

ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ДЛЯ КОТЕЛЬНИХ

Повний спектр послуг від нашої компанії - це якість, ефективність, комфорт і надійність. Багаторічний досвід виконання замовлень від «А» до «Я» гарантує якісне виконання завдань з урахуванням навіть самим дрібних нюансів. Кожен етап реалізації проекту має важливе значення для подальшої роботи очисного обладнання. Це підбір обладнання, розрахунок циклів фільтрації, професійний монтаж, своєчасне обслуговування, тривалий термін експлуатації фільтруючих матеріалів.
Компанія Вотер-Сервіс пропонує водоочисне обладнання від провідних світових виробників. Ми працюємо тільки з перевіреними постачальниками і виробниками сучасних систем очищення води в Україні. Використання кращих марок фільтруючих матеріалів обумовлюють ефективну очистку води, економію витратних матеріалів і стабільну роботу водогрійного обладнання. Наші фільтри працюють під управлінням професійних керуючих клапанів від компанії Clack Corporation (США). Використання автоматики Clack - це стабільна, ефективна і надійна експлуатація фільтруючих систем на протязі багатьох років.
Повний спектр послуг від нашої компанії - це якість, ефективність, комфорт і надійність. Багаторічний досвід виконання замовлень від «А» до «Я» гарантує якісне виконання завдань з урахуванням навіть самим дрібних нюансів. Кожен етап реалізації проекту має важливе значення для подальшої роботи очисного обладнання. Це підбір обладнання, розрахунок циклів фільтрації, професійний монтаж, своєчасне обслуговування, тривалий термін експлуатації фільтруючих матеріалів.

Водопостачання – Ваш надійний постачальник чистої води!