ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

ВСЯ ПРАВДА ПРО ВОДОПРОВІДНОЇ ВОДІ В УКРАЇНІ! ЯКІ В НІЙ ДОМІШКИ? ЯКОГО ВОНА ЯКОСТІ? ЧИ МОЖНА ЇЇ ПИТИ?

Правда про водопровідній питній воді в Україні
Давайте розглянемо дуже інтригуючу тему, яка стосується якості водопровідної та питної води в Україні. Адже експерти стверджують, що це дві великі різниці. Чому вони говорять саме так, в якому стані знаходиться система постачає рідину в наші крани і чому?

Дніпро - основне джерело!

майже 70% споживачів централізованої води отримують воду з річки Дніпро. Звичайно ж вона проходить якусь перед- очистку, але є ще один дуже важливий факт - майже всі промислові підприємства і побутові стоки скидають туди ж. Виходячи з цих жорстких реалій, тепер можна уявити який склад в основному джерелі. Причому дана інформація не є секретною. А головний екологічний аудитор Українського НДІ з проблем водопостачання, водовідведення і охорони навколишнього середовища говорить про це без паніки і обурення.
Ще в 2009 році, глава Українського НДІ, ділив воду в Україні на два типи - якісну і сильно забруднену. Він як ніхто інший знає про проблеми наших водойм, причому ця проблема характерна для всієї країни.
Якщо говорити про конкретно про регіонах, то слід зазначити, що непогані поверхневі води в Чернігові, у Волинській, Рівненській областях. Сюди можна частково віднести Тернопільську та Івано-Франківську області. Що стосується Києві, то тут вода більш-менш придатна. Тобто відносно чисту воду в деяких регіонах можна порахувати на пальцях.

Чим відрізняється водопровідна вода від питної в Україні?

Чим нижче міста за течією Дніпра, тим брудніше вода!

Чому в Україні брудна водопровідна вода?

Водні ресурси країни часто використовують як стічну канаву для утилізації промислових відходів. Якщо розглядати проблему по областям, то варто відзначити, що особливої ​​неохайністю відрізняються підприємства в місті Миколаїв. Тут промислові стічні води викидають в річки без будь-якої попередньої очистки. Можете уявити наскільки згубно це впливає на загальний стан водної екології.

1
Також є ряд підприємств в Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Луганську, Харкові та Запоріжжі, які очищають стічні води лише наполовину. В даному випадку жертвою стає не тільки Дніпро, а також більш дрібні річки, які забезпечують найнеобхіднішим продуктом дрібні міста даного регіону, адже вони і формують основний хімічний склад водопровідної води.

реальні факти!

Візьмемо наприклад річку Рось. Якщо спиратися на дані Всеукраїнської екологічної ліги, то ми модем бачити, що в цю річку скидають відходи 60 підприємств. Річка Рось забезпечує «питної» водою 6 районних центрів. Найбільш брудна рідина з цього джерела дістається жителям Корсунь-Шевченківського. Адже трохи вище міського водозабору утилізацію відходів здійснює фарбувальний цех однієї з місцевих фабрик.

Еколог-активіст з Корсунь-Шевченківського району вже розповідав про те, що у них один з найвищих показників захворюваності онкологією. Насправді це екологічна катастрофа в рамках декількох районів, але всі спроби домогтися правди процесуальним шляхом по несанкціонованим стоків були неуспішні.

У забрудненні поверхневих вод винні не тільки промислові підприємства, свою лепту сюди вносять каналізаційні стоки. У багатьох населених пунктах відсутні очисні споруди. Якщо для прикладу взяти Крим, то тільки в трьох містах стоять системи очищення стічної води, це Ялта, Севастополь і Сімферополь. Решта ж все йде в море в «чистому» вигляді. Тому пити воду з крана в початковому вигляді настійно не рекомендується. Це також стосується використання в цілях приготування їжі. Досліди показали, що забруднення в цих містах перевищують норми в 3 - 8 раз. Найгірша ситуація в місті Судак. Це як ніяк технічна вода низької якості.

Як працюють ГОСТи на воду?

У Київській санітарної епідеміологічної Службі в один голос стверджують, що водопровідна рідина дійсно відповідає державним стандартам. Але тут необхідно зробити поправку, що даний документ датується 1982 роком. А про це природно намагаються вперто не згадувати. Також слід зауважити, що згадувати про санітарні правила і норми від 1997 року, якими так і не скористалися, теж не горять бажанням.
Норми і реальність!
Вся справа в тому, що якщо ввести норми 1997 року, звернемо увагу на дванадцятирічну давність, то багато міст просто залишаться без води. Вся причина в тому, що очищати воду до відповідності нормам немає можливості. А наскільки погіршився склад водопровідної води за ці 12 років? Це не афішують!

Контроль води за показниками, що це?

водопровідна вода якість, домішки, шкода

Радянський союз розпався, а система залишилася тією ж. У радянські часи, воду контролювали по 28 показниками. Зараз відбувається рівно те ж саме! наприклад, в США показники води нормують по більш, ніж 100 показниками. Давайте врахуємо той факт, що число хімічних сполук розширюється з кожним роком. Ці сполуки виробляються хімічною промисловістю, потрапляють в поверхневі води, а їх в сотні разів більше. Для того, щоб ввести нові, сучасні вимоги до якості води, необхідно узаконити такі поняття як екологічні паспорти для підприємств, а також річок.

На що розраховані системи централізованого водопостачання?

ці системи, спочатку розраховані на поставку природного води найвищої якості. Якість поверхневих вод оцінюється по 5 бальною шкалою. цифра 1 відповідає воді екстра-класу, 5 - найгіршого. На сьогоднішній день в річках тече вода рівнем якості від 3 до 5. Так влаштований звід законів в країні, що в водойми можна скидати практично всі, що завгодно. Давайте сюди врахуємо технології очищення води, яким вже виповнилося 50 років, які не адаптовані до сучасних проблем і отримаємо відповідний результат.

Випадок на річці Старий Оскол

В якості одного з прикладів, згадаємо історію в Харківській області. Коли в очисні споруди якимось чином потрапила маса нафтопродуктів. Надалі знищивши всю систему біологічного очищення геть. Ремонт тривав близько 6 місяців, в слідстві чого весь цей час неочищені стоки надходили в Старий Оскол.

Кругообіг хімічних елементів у водах України

В цей страшний круговорот залучені всі споживачі поверхневих вод. Більше пощастило жителям Львова, Ужгорода, Луцька та Хмельницького. Чому так? Вся справа в тому, що ці міста для забору води використовують підземні джерела. Звичайно ж ця вода теж не завжди відповідає ГОСТу, але принаймні, вона не є технічною.

Небезпека підземних джерел

Підземні води не так пошкоджені людською діяльністю, як поверхневі, але вони мають свої недоліки - висока жорсткість, лужність, низький вміст кисню, наявність нітратів, марганцю, амонію, нітрит, підвищене солесодержание і інші домішки. Така вода негативно впливає на здоров'я, збільшує інфарктів і жовчнокам'яних захворювань.

Від чого завіт якість підземних джерел?

Один з найбільш істотних факторів - це промислові звалища. Як це відбувається? Підприємства викопують величезні земляні ванни для захоронення відходів площею понад 100 гектар. Токсини просочуються в верхній шар кори і потрапляють в підземні води. Рясні дощі погіршують і прискорюють цей процес.
Другий фактор - несанкціоноване захоронення радіоактивних відходів. Процес потрапляння в підземні джерела аналогічний промисловим звалищ.
Третій фактор - надмірне використання добрив фермерськими малими і великими підприємствами. Таким чином вода виявляється перенасичена нітратами, які потрапляють в побутову середу місцевих жителів. Особливо це виражено в Полтавській області, де норма концентрації нітратів в 45 мг / літр рідкість. Зазвичай вона перевищена в десятки разів. А система очищення води від нітратів досить складна і дорога.

Давайте помріємо!

Давайте уявимо собі, що всі українські підприємства перестали скидати відходи в поверхневі джерела. Встановили сучасні очисні споруди, відповідні сьогоднішнім стандартам. Хіба таким чином можна вирішити глобальну проблему? Ні звичайно! Чистий продукт потече по старим гнилим трубопроводах, які в більшості випадків пошкоджені. Вода піддасться повторного зараження, а весь ефект від сучасної системи не матиме сенсу, вкладених коштів і ресурсів.

3
Якщо констатувати дані Державної житлово-комунальної інспекції на 2010 рік, то побачимо сумну картину. Кожна п'ята насосна станція, а в більш глобальної статистикою - половина агрегатів для перекачування рідини відпрацювали свій термін експлуатації. 30% українського водопроводу знаходиться в аварійному стані.

Чому у нас хлорують воду?

шкідливий_хлорований_вод_бг

Для запобігання бактеріологічного забруднення, комунальним службам необхідно знезаражувати воду хлором. У хлораминов є гарна якість - ефективно знезаражувати каламутну рідину, тобто немає особливих вимог до прозорості і якості оброблюваної рідини. У літню пору дози хлору збільшують, так як тепла середу для бактерій є ідеальною для розмноження. Багато людей задаються питанням – чи можна пити водопровідну воду?

Які наслідки впливу хлору на організм?

Вживаючи хлоровану воду в питних цілях, для приготування їжі, купаючись в ній, організм людини отримує підвищені дози даної речовини. Слід звернути увагу, що шкіра найбільший орган людського тіла і прекрасно вбирає пари хлору всією поверхнею.
Якщо дивитися глибше, то вивчено і доведено, що через хлору утворюються ряд органічних сполук, які провокують причини виникнення ракових пухлин. Також хлор викликає розлади нервової системи, порушує кровообіг, викликає хвороби нирок, печінки, кісткового мозку і істотно знижує імунітет.

Скільки потрібно часу і грошей для повного перезавантаження водопостачання?

За підрахунками екологічного аудиторського інституту, для того щоб в містах текла по-справжньому чиста вода, необхідно близько 30 років постійної роботи якісного виконавського складу, фахівців, техніків і інженерів. Повноцінні щорічні інвестиції, які в кінцевому підсумку складуть 30 мільярдів доларів для повного оновлення системи.

Які альтернативи залишаються сьогодні?

В першу чергу, слід розділити воду на 2 виду. перша, та яку ми використовуємо в питних цілях. друга, та яка необхідна для побутових потреб. І одну і іншу, можна довести до стану високої якості за допомогою систем фільтрації. Сучасні системи очищення води дозволяють отримати екологічно чисту воду для побутових і господарських потреб, а також для пиття. Навіть відносно чиста водопровідна вода в Києві потребує фільтрації!

Водопідготовка в квартирі

Фільтри очищення води для квартири

Основних забруднень у водопровідній рідини не так багато, як в воді зі свердловини. Щоб отримати екологічно чисту воду досить встановити комплексну компактну систему очищення. Вона містить в собі 3 методу і кілька ступенів фільтрації:

Видалення механічних домішок

видалення сміття, тобто зважених часток здійснюється магістральним корпусним фільтром зі змінним картриджем з поліпропіленового волокна. Картридж тонкого очищення змінюється в міру його забруднення на новий, коштує недорого, чистить ефективно. Він видаляє механіку розмірів від 5 до 20 мікрон.

пом'якшення води

Фільтр-пом'якшувач кабінетного типу дорожча установка. Купуючи таку систему, Ви надовго забезпечуєте себе по-справжньому м'якою водою і постійно економите свої витрати. Яким чином? Переваги м'якої води:

  • Витрата миючих засобів знижується в 3 - 5 раз
  • Відсутність накипних відкладень на сантехніці
  • Немає необхідності в ремонті побутової техніки (котел, пральна машина, посудомийка завжди як нові)
  • Корисна для шкіри і волосся
  • М'яке постільна білизна
  • Збереження кольору одягу

важливо розуміти, что жесткость водопроводной воды в Украине превышает европейские нормы в разы!

Видалення хлору запахів і присмаків

Тут на допомогу до нас приходить вугільний фільтр. Активоване кокосове вугілля найпопулярніший фільтруючий матеріал з незамінними властивостями. Він відмінно деактивує хлор і його сполуки, видаляє нафтопродукти, поверхнево активні речовини, видаляє запах водопровідної води і присмаки. У квартирі із середнім споживанням води цілком вистачить магістрального вугільного фільтра зі змінним картриджем.

знезараження ультрафіолетом

Це дуже популярний метод стерилізації рідин в розвинених країнах, який використовується в багатьох сферах діяльності людини. На жаль, поки не представляється можливим в нашій країні замінити хлорування на обробку ультрафіолетом, але зате Ви маєте чудову можливість встановити таку систему будинку і насолоджуватися ефективним методом видалення вірусів і бактерій круглий рік. це компактна установка, яка працює на протоці води і знезаражує оброблювану рідину. Обслуговування таких установок полягає лише в заміні змінного випромінювача 1 раз у рік. Доступно і ефективно!

Питна вода вищої якості, не виходячи з дому!

Технології та сучасні розробки сьогодні - це прекрасна можливість отримувати найчистіший питної продукт, не виходячи з дому. Мембранні технології фільтрації, дозволили розробити побутові компактні багатоступінчасті фільтри, які прийнято називати «Мініфабрика» питної води. це системи зворотного осмосу, які засновані на принципі очищення, який взятий з природи - обмін між клітинами. Це найбільш затребувані фільтри сьогодні не тільки в побуті, але і в промисловому, комерційному, медичному і багатьох інших сферах де необхідно отримати найчистішу воду.
У великих масштабах, де установки зворотного осмосу використовують для очищення морської води, називають опріснювальних установками. Такі фільтри використовують в багатьох країнах, які знаходяться на березі океанів. Принцип досить простий - з концентрованою рідини «вичавлюється» молекула води, а весь концентрат скидається назад в океан. Це саме екологічне застосування фільтруючих систем, яка не завдає абсолютно ніякої шкоди природі.

НЕ економити на здоров'ї! ОБИРАЙ СВОЮ СИСТЕМУ!

Очищення водопровідної води для питтяПИТНІ ФІЛЬТРИ ПІД МИЙКУ Фільтри для води на всю квартируФІЛЬТРИ ДЛЯ КВАРТИРИ

компанія Вотер-Сервіс – Ваш надійний партнер по очищенню води!