ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Проблеми з мембраною в побутовому зворотного осмосу. їх причини, як перевірити і коли міняти?

зворотньоосмотична мембранаПроблеми з мембраною в побутовому зворотного осмосу в побутових фільтрах зворотного осмосу - найголовніший елемент, що фільтрує. Для довгострокової та ефективної роботи мембрани необхідні певні умови експлуатації, якими досить часто нехтують. Це може відбуватися через самого власника системи очищення або через фірми, яка встановлювала фільтр.

Як часто потрібно міняти мембрану в зворотному осмосу?

Часто зустрічаються власники, які не отримали належну консультацію при купівлі та встановлення фільтра, на що звертати увагу при експлуатації, яким чином визначити неправильну роботу фільтра.

багато користувачів обратноосмотічеськіх систем замовляють регламентне обслуговування фільтра там, де його купували. Це дуже зручна послуга, замовивши яку, Ви не переживаєте, коли міняти картриджі, Вам не потрібно вести облік і пам'ятати про це. Але це добре тільки в тому випадку, якщо фірма здійснює регламентний сервіс робить це правильно, під час, використовує якісні змінні елементи і дорожить своїми клієнтами.

Як перевірити мембрану зворотного осмосу?

В першу чергу, перевірка мембрани полягає в показнику продуктивності. Це практикується як при установці нової, так і при перевірці старої, яка відпрацювала вже кілька років. Але дана перевірка втрачає сенс якщо не підв'язати сюди розуміння, при якому тиску працює фільтр. Варіанти описані нижче спочатку розраховані на те, що тиск у водопроводі не менше 2,8 атмосфер.

Перевірка мембрани осмосу в побутовому осмосі:

1. Закриваємо кран на накопичувальному баку;
2. Відкриваємо кран на мийці для питної води;
3. Відкриваємо кран подачі з водопроводу;

 

Якщо ви поставили нову мембрану, тоді потрібно буде почекати поки з системи вийде повітря в дренаж і фільтр повністю наповниться. буквально через 3-5 хвилин з питного крана піде очищена вода. Цівка має бути рівною і не переривчастої, а її товщина зазвичай із сірник. Якщо це так, тоді системі вистачає тиску, а мембрана працює відмінно.

Які ризики виникають недостатній тиск для осмосу?

Як перевірити мембрану зворотного осмосу на працездатність?

При недостатньому тиску, суцільний цівки НЕ буде, з крана вода буде переривчасто капати. Частота крапель знову ж таки залежить наскільки низький тиск. Якщо у вас приватний будинок, де на подачі варто гідроакумулятор тоді швидкість фільтрації може плавати в міру спустошення бака, що зумовлює включення і виключення насосної станції в свердловині.

Ефективна робота мембрани зворотного осмосу залежить від ряду факторів!

Так як мембранний елемент складається з напівпроникною матеріалу, який пропускає тільки молекулу h2O і розчинений в ній кисень, Необхідна деяка сила. У воді міститься маса домішок і забруднень, які залишаються зовні матеріалу і зливаються в дренаж. Практично всі забруднення і мінеральні речовини мають більший розмір ніж молекула води, а робота мембранного елемента має принцип, взятий з природи. Детальніше ТУТ.

Як часто потрібно міняти мембрану зворотного осмосу?

як часто потрібно міняти мембрану в зворотному осмосу?

Є ряд рекомендацій з цього приводу, але всі вони різняться і ґрунтуються на досвіді тих чи інших користувачів. Насправді ж, чіткої відповіді на це питання немає! Фільтри працюють в різних умовах, з різним споживанням і якістю вихідної рідини, при різному тиску, літніх простоях, при картриджах перед- очищення різної якості і так далі. Але є певні симптоми, за якими можна визначити, що вже пора її міняти:

  • накопичувальний бак наповнюється набагато довше, чим раніше, наприклад, більше двох-трьох годин, тільки потім спрацьовує чотирьохходовий клапан і фільтр замовкає. Це основний симптом, який говорить про те, що забилася мембрана зворотного осмосу;
  • Вода постійно зливається в дренаж, не зупиняється. Це відбувається тому, що в ємність не набирається достатня кількість води, щоб створити тиск на чотирьохходовий клапан, який повинен перекрити забір води;
  • З'явилася накип в чайнику, плівка на чаї або каву. Це вже звичайно критичний симптом, який говорить про те, що мембрана практично не працює зовсім;

Термін служби мембрани зворотного осмосу

сьогодні, побутові мембрани служать від 2 до 4 років. Термін залежить від умов експлуатації, обсягу відфільтрованої води і звичайно ж від виробника. Мембрани в дешевому сегменті служать до 2 років, в середньому до 3, а найдорожчі 3 - 4 року. Це обумовлено якістю матеріалу і виробничих потужностей. Також важливо розуміти, що мембрани різного цінового рівня очищають воду по одному і тому ж принципу і це не впливає на якість відфільтрованого продукту. Різниця може бути тільки в ступені концентрації мінеральних речовин після мембрани, але цей показник коливається буквально в 10 - 20 мг-екв / літр.
Популярні виробники в Україні – Filmtec (США), Мікрофільтр TFC (Корея), Saehan CSM (Корея), Вонтрон (Китай).

Вибрати мембрану для побутового зворотного осмосу з гарантією якості ви можете ТУТ!