ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

ВОДА З СВЕРДЛОВИНИ ПАХНЕ сірководню? ДІЗНАЙТЕСЯ ВСЕ МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ І ЯКІ ФІЛЬТРИ КРАЩЕ ВИКОРИСТАТИ ДЛЯ ОЧИСТКИ?

ВОДА З СВЕРДЛОВИНИ ПАХНЕ сірководнюЩо таке сірководень і звідки він береться?

Це газ з дуже неприємним запахом, який утворюється при гнитті білкових організмів. Саме з цього його характеризують як запах тухлих курячих яєць. Це газоподібна речовина не має кольору і має солодкуватий смак. Досить часто зустрічається в підземних водах.

ЗАПАХ СІРКОВОДНЮ У ВОДІ – ПРИЧИНИ І ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

Сірководень в воді

Другою причиною виникнення сірководневого запаху можуть бути прилеглі родовища сульфідних руд, містять сульфід заліза. Відбувається процес насичення води іонами гідросульфідів і сульфідів.

 

Які наслідки впливу цього газу на людину?

H2S утворюється при гнитті саме тих білків, в складі яких є амінокислоти сірковмісні метіонін і цистеїн. Він є дуже токсичною речовиною. Вдихання повітря з невеликим вмістом сірководню викликає головний біль, запаморочення, нудоту, біль в епігастральній ділянці, кон'юнктивіт, порушення зору. Якщо отримати велику дозу речовини при високій концентрації, наслідки будуть дуже небезпечними. Це призведе до коми, судом, набряку легенів і навіть до летального результату. При високій концентрації, навіть один вдих здатний привести до миттєвої смерті.

вплив сірководню на людину

Цікавий факт - при вдиханні з рівнем високою концентрацією, сірководень паралізує нюховий нерв і запах практично відразу перестає відчуватися.

Запах сірководню у воді зі свердловини

газ, який зустрічається в підземних джерелах, переважно має неорганічне походження. Це відбувається в результаті розкладання сульфідів кислими водами, а також відбувається процес відновлення сульфатів сульфатредукуючими бактеріями.

Очищення води від сірководню

Чому запах сірководню може з'явиться в свердловині через час?

Іноді бувають випадки, коли через понад три роки, в воді зі свердловини з'являється цей неприємний запах. Зазвичай це пов'язано з порушенням герметичності обсадочной труб. Це відбувається в місцях стиків і тоді вода насичується іонами гідросульфідів і сульфідів, що тягне за собою утворення неприємного запаху і необхідність в чищенні свердловини.

Наслідки впливу сірководню на техніку

вода смердить сірководнем

Ця речовина є загально-клітинним і каталітичним отрутою. При з'єднанні з залізом утворюється чорний осад сірчистого заліза (FeS). Це утворює чорні відкладення в трубопроводі, сантехніці і інших поверхнях контакту. Сірководень має здатність викликати корозію металевих складових труб, баків, котлів і так далі.
Для того, щоб правильно вибрати метод очищення води від сірководню, необхідно встановити точну причину його виникнення. Для цього необхідно провести повний бактеріологічний і хімічний аналіз вихідної рідини. Тому що, коли вода смердить сірководнем, практичне її використання значно обмежується, особливо в побутових цілях.

Дуже часто споживачі води зі свердловини скаржаться, що саме вода з бойлера смердить сірководнем. На ряду з відсутністю запаху в холодній. Це обумовлюється рядом факторів:

невисокою концентрацією заліза, що призводить до накопичень і реакцій;

руйнуванням магнієвого анода в бойлері через м'якої води, що зазвичай відбувається після установки хімічної системи пом'якшення;

вода із запахом сірководню загострює запах при нагріванні;

Які є методи очищення води від сірководню?

При наявності сучасного обладнання і технологій сьогодні, видалити сірководень з води не складно. Все залежить від якості і складу води, на підставі чого, підбирається метод очищення.

Фізичний метод - аерація

Такий метод використовують також для окислення різних розчинених металів, таких як залізо, марганець, амонію. А також для окислення органічних і летючих забруднень. Аерація використовується для очищення води зі свердловини тільки від молекулярного сірководню. Це можна назвати видуванням отруйного газу, за допомогою насичення води киснем. Аерація - досить довгий процес, який поділяється на два типи.

Безнапірний метод аерації

Такий варіант має на увазі аераційну ємність, в якій встановлюється система душирования, форсунки або безнапірний ежектор. Вода, потрапляє в накопичувальний бак, в якому здійснюється процес розпилення води, що прискорює процес окислення газів і металів.

Видалення сірководню методом аерації

Це найпростіший природний метод ефективний не на 100%. Мінуси даного методу полягають в громіздкість устаткування і тривалості процесу. Плюс до всього, окислені речовини випадають в осад і вимагають чищення накопичувальної ємності від 2 до 4 раз у рік.

Такий метод можна віднести до видалення сірководню з води своїми руками, так як встановити ємність і систему розпилення не складає труднощів.

Напірний метод аерації

В даному варіанті мається на увазі спеціальна колона або статичний міксер. Вони виконують роль контактної камери, в якій все і відбувається. Насичена киснем суміш під тиском надходить у колону по спеціальній трубці де відбувається інтенсивне окислення. Таким чином, крім окислення, здійснюється видалення зайвого повітря і розчинених газів - сірководень, вуглекислий газ, метан та інші.

видалення сірководню методом напірної аерації

Методи аерації не практичні через постійне утримання запаху в приміщенні, в якому відбувається процес. Плюс вимагають додаткового насоса і більш громіздкі, так як необхідно місце для установки накопичувальної ємності.

Але аерації недостатньо для повного видалення!

Весь цей процес надає воді неприємного присмаку і запаху, адже тільки напірної аерації очистити воду повноцінно неможливо. Тому необхідно окислити розчинений кисень із залишками сірководню за допомогою спеціального каталітичного фільтруючого матеріалу. Таким чином він окислюється до сірки, яка затримується в шарі знезалізнюють матеріалу.

Хімічні методи видалення

Даний процес полягає в використанні сильних окислювачів, таких як гіпохлорит натрію, перманганат калію, перекис водню або озон. Таким чином відбувається окислення молекул газу.

Процес із застосуванням гіпохлориту натрію

У фільтрує колону здійснюється дозування концентрату хімії, який розбавляється дистильованою водою. Спеціальний насос дозатор в заданій пропорції додає у воду реагент. Наявність імпульсного лічильника дуже строго контролює рівень частоти подачі гіпохлориту натрію. Потрапляючи в воду, реагент окисляє сполуки заліза і марганцю. А також руйнує органічні сполуки і сірководень.

видалення сірководню гіпохлоритом натрію

Використання даного методу для побутового використання не практично через використання хімічного реагенту і постійної необхідності в дистильованої воді.

Процес з пероксидом водню

Це альтернативний процес окислення гіпохлоритом натрію. Це більш екологічний і безпечний варіант. Адже гіпохлорит може утворювати токсичні хлорпохідні, які стійкі до біохімічного окислення. Система дозування аналогічна вищеописаному процесу.

Процес із застосуванням озону

Установки генерації озону застосовуються в сфері очищення води за багатьма напрямками. Газоподібний озон є найсильнішим окислювачем в природі. Він здатний окислювати розчинене залізо, видаляти сірководень, віруси і бактерії. Адже озон є активною формою кисню, тому його надлишки перетворюються в звичайний кисень. Це найсильніший стерилізатор, який здатний на те, що недоступно для інших методів знезараження, таких як УФ-випромінювання або хлорування.

видалення сірководню озоном

Системи озонування досить дороге устаткування, але зате вони не вимагають ніяких реагентів і спеціального обслуговування, так як генерують озон з повітря.

Всі вищеописані методи передбачають використання при високих концентраціях сірководню у вихідній рідини та очищення стічних вод.

Каталітичний метод очищення води від сірководню – самий популярний!

Його використовують як в системах господарського та побутового призначення, так і в системах комерційного спрямування. Принцип даного методу полягає в проходженні води через фільтрує колону зі спеціальною вугільної завантаженням.
Активоване каталітичний вугілля - це фільтрувальне середовище, яка забезпечує протікання каталітичних реакцій на поверхні частинок. Коли вода проходить через такий матеріал, здійснюється уловлювання сірководню, поверхнево активних речовин і нафтопродуктів. Унікальна технологічна обробка матеріалу, виготовленого на основі кам'яного вугілля має властивість окислювати розчинене залізо і затримувати його. Це відбувається за принципом як в загрузках для знезалізнення води.

Купити Вугільні фільтри для видалення сірководню у воді з свердловин

Матеріал має високу адсорбційну ємність по забруднюючих речовинах. Коли ресурс завантаження вичерпається, здійснюється промивка матеріалу методом зворотного розпушування вихідної водою. Промивання фільтрів з таким типом завантажень не вимагає реагентів для регенерації. Такі колонні фільтри працюють в автоматичному режимі під управлінням керуючого клапана, який налаштовується фахівцем в залежності від концентрації речовин у воді.

Найпопулярніший вугілля Centaur!

Каталітичний вугілля Centaur (Chemviron Carbon США) має високу стійкість до стирання, має особливі властивості пір вугілля. Це дозволяє забруднюючих речовин глибше проникати в структуру частинок. За рахунок високої механічної міцності він має поліпшену здатність до регенерації.

фільтруючий матеріал видалення сірководню

Фільтри на основі каталітичного вугілля Centaur успішно застосовуються в очищенні підземних вод для різних завдань. Ефективне застосування таких фільтрів передбачає їх використання в комплексних системах очищення води зі свердловини. Так як наші води багаті залізом, вугільний фільтр рекомендується встановлювати після системи знезалізнення, що збільшує його ефективність і ресурс по сірководню.

Класична схема комплексного очищення зі свердловини виглядає так:

1. Фільтр механічного очищення;
2. Комплексний фільтр для видалення заліза, амонію, марганцю, амонію і пом'якшення води;
3. Фільтр із завантаженням Centaur;
4. УФ-стерилізатор;

Очищення води зі свердловини від сірководню

Даний комплекс обладнання успішно використовується в заміських приватних будинках і котеджах. Це повноцінна і ефективна система багатоступеневої очистки води до екологічно чистого стану. Системи розраховуються на основі конкретного аналізу вихідної води і обсягу споживання, яке залежить від кількості санвузлів і проживають.

Представляємо Вашій увазі готові рішення з очищення води зі свердловини з вмістом сірководню:


комплексна система очищення води зі свердловиниКОМПЛЕКС ОЧИЩЕННЯ ВОДИ “ОПТИМАЛЬНИЙ”


Комплексне очищення води зі свердловиниКОМПЛЕКС ОЧИЩЕННЯ ВОДИ “МАКСИМАЛЬНИЙ”

компанія Водопостачання має багатий досвід в інсталяції комплексних систем очищення води для приватних будинків, котеджів, комерційних, промислових об'єктів і підприємств

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ, І Ми підберемо для Вас МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНУ СИСТЕМУ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ У ВИПАДКУ СВЕРДЛОВИНИ!

очищення води від сірководню