ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

ОЧИЩЕННЯ ВОДИ У ВИПАДКУ СВЕРДЛОВИНИ – ЯК ПРАВИЛЬНО ОЧИСТИТИ І ВИБРАТИ ФІЛЬТРИ АБО СИСТЕМУ?

  • Хочете знати як очистити воду зі свердловини?
  • Дізнайтеся як це зробити своїми руками!
  • Як видалити залізо, жорсткість і запах? Які фільтри потрібно поставити і які краще? Читати!

У даній статті Ви дізнаєтеся як правильно вибрати систему очищення води зі свердловини і які нюанси слід знати при спілкуванні з фахівцями пропонують обладнання та послуги з очищення води, щоб Ви не “на пару” то, з чим в подальшому виникнуть проблеми.

СВОЯ СВЕРДЛОВИНА У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ – ЦЕ ЗРУЧНО І ПРАКТИЧНО!

Очищення води зі свердловини в Києві
У приватних будинках і котеджах за містом, як правило, для водопостачання використовуються свердловини або колодязі. В першу чергу це пов'язано з тим, що міська водопровідна магістраль знаходиться далеко, а також в ній немає потреби. Адже дуже зручно, один раз пробурити свою особисту свердловину і забезпечити себе на довгі роки автономним і безкоштовним джерелом води. Якщо фахівці з буріння і геодезії правильно «вгадають» і зроблять свою роботу максимально професійно, то Ви забезпечені водою з надр надовго і без перебоїв.

ЯКІ ЗАБРУДНЕННЯ НЕСЕ ВОДА З СВЕРДЛОВИНИ?

Основними забруднення підземних вод є – розчинена залізо, солі жорсткості (кальцій і магній), механічні домішки (суспензії, пісок, країна, грунт, глина і т. п.), а також органічні природні сполуки. У зв'язку з цими неминучими факторами, вода має каламутний вигляд, неприємний запах заліза або сірководню, білизна погано вистіривается, залишаються руді розлучення на сантехніці, утворюється накип на нагрівальних елементах в побутових приладах. Досить швидко виводить з ладу пральна і посудомийна машини, бойлера, котли і газові колонки. І що найважливіше, все це негативно позначається на здоров'ї людини!

Очищення води зі свердловини який фільтр вибрати Фільтр очищення води з свердловини Київ видалення нітратів, заліза, пом'якшення води зі свердловини

РІЗНІ СВЕРДЛОВИНИ – РАЗНАЯ ВОДА

Основне джерело готовий до використання, але вода в ньому не така чиста як хотілося б і вимагає часткової або повної її очищення. адже поверхневі, грунтові і навіть артезіанські води, багаті піском, залізом, солями жорсткості, різними мінералами і органікою. І води, в якій перевищені норми тих чи інших речовин несе в собі небезпеку для Вашого здоров'я. Якщо бажаєте знати детальніше, чим небезпечна вода зі свердловини, читайте тут.

Тепер давайте розглянемо склад води, що в ній найбільш небезпечно і як з цим боротися

ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВИДАЛЕННЯ МЕХАНІЧНИХ ДОМІШОК

Перший етап фільтрації – видалення механічних забруднень. зазвичай, в свердловинах проблема пов'язана з піском і залізом, випадає в осад при контакті з киснем. Залежно від концентрації вмісту цих речовин у воді, підбирається фільтр механічного очищення.

ЯКІ МЕХАНІЧНІ ФІЛЬТРИ БУВАЮТЬ?

Це можуть бути сітчасті промивні (натрубні) фільтри зі ступенем очищення від 100 до 50 мікрон, які вважаються фільтрами грубого очищення. Це можуть бути корпусні фільтри зі змінним картриджем різного ступеня фільтрації і автоматичні механічні засипні фільтри з керуючим клапаном.

Очищення води зі свердловини від заліза і механічних домішок Як очистити воду зі свердловини в заміському будинку або котеджі Як вибрати очищення води з свердловини в Києві

Найефективнішою засипними ФІЛЬТРИ

Якщо концентрація механічних домішок досить велика, встановлюється фільтр колонного типу з керуючим клапаном і автоматичної промиванням. У таких системах використовується спеціалізована завантаження Filter AG або ТУРБІДЕКС для ефективного видалення зважених часток. раніше, як завантаження в осадових фільтрах використовували пісок. Піщані осадові фільтри сьогодні не актуальні, так як для ефективної промивки вимагають потужних насосних станцій для промивання через тяжкості піску. Тому свіжі розробки фільтруючих матеріалів полегшують і здешевлюють процес очищення води і обслуговування фільтруючих систем.

ВАЖЛИВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИХОДЯЧИ З НАШОГО ДОСВІДУ!

Встановлюючи і обслуговуючи системи очищення води зі свердловини, ми на власному досвіді переконалися в ефективності і що найважливіше в економічній вигоді фільтруючих систем засипного типу. Досить часто, система фільтрації води встановлюється на якомусь етапі будівництва або ремонту, тому замовник намагається вибрати оптимальний варіант обладнання та заощадити витрати. Адже будівництво і ремонт вимагає великого бюджету.

Ситуація з оптимальним підбором обладнання, здебільшого, звичайно ж залежить від клієнта, так як є межа бюджету, виділяється для цих цілей.

Але не менш важлива правильна консультація фахівця з очищення води!

ЖИВИЙ ПРИКЛАД РОБОТИ З КЛІЄНТОМ!

Встановлюючи і обслуговуючи фільтруючі системи, ми стикаємося з різного роду питаннями і проблемами. Наприклад, компанії, яка продає і пропонує комплект обладнання, бачить, що клієнт хоче влізти в певну суму і якось оптимізувати свої витрати. Щоб не втратити продаж, фахівець переконує клієнта, що для видалення механіки, піску і заліза цілком буде досить корпусного фільтра зі змінним картриджем типу BigBlue 20. Середня вартість такого фільтра становить до 100$.

ЯКІ НАСЛІДКИ ЕКОНОМІЇ НА ОБЛАДНАННІ?

А якщо встановити засипної промивний фільтр колонного типу, то його вартість складе в середньому 650$. Звичайно ж різниця в ціні має вирішальний фактор, і клієнт замовляє корпусний фільтр за 100$ грунтуючись на завіренні фахівця, що цього достатньо і радий економії значної суми. Але в процесі користування, через деякий час виявляється, що картридж швидко забивається і приходить в непридатність, через це падає тиск в системі і потрібна термінова заміна картриджа. Тут і починають виникати питання, а фірма установник починає втрачати авторитет.

ФАКТОР НЕДОВІРИ КЛІЄНТА ПРОТИ ФАХІВЦЯ

Звичайно ж не завжди надається можливість переконати покупця купити більш дорогий фільтр, так як у деяких клієнтів присутній фактор недовіри і підозри в тому, що йому хочуть «напарити» обладнання подорожче.

але!

Маючи конкретний аналіз води, фахівець технолог повинен проконсультувати і доступно пояснити всі нюанси і випливають з них наслідки і як це відіб'ється на подальшому сервісному обслуговуванні системи.

Ефективний підбір обладнання для очистки води зі свердловини на 80% залежить від фірми надає послуги і всього лише на 20% від обмеженого бюджету клієнта.

АБИ ПРОДАТИ!

У разі де постачальник послуг не хоче втрачати клієнта з обмеженим бюджетом для водоочищення і встановлює обладнання на яке вистачає грошей, часто виникають конфліктні ситуації. Найбільш популярне питання: «Якщо очищення не справляється, навіщо Ви тоді взагалі встановлювали?»

кому довірити?

Вибрати і замовити обладнання водопідготовки зі свердловини не складає труднощів. Заходимо в інтернет, шукаємо, Я дзвоню, спілкуємося і замовляємо. Але хтозна, що саме ця фірма зробить все якісно і ефективно? Тут уже включається Ваша інтуїція і аналіз отриманої інформації.

ЯК ВИЗНАЧИТИ НЕОБХІДНУ ПРОДУКТИВНІСТЬ ОБЛАДНАННЯ?

В першу чергу слід звернути увагу на те, наскільки компетентний Ваш співрозмовник, який пропонує свої послуги. Так як спершу важливо знати який приблизний обсяг споживання води буде у Вас в будинку або котеджі за добу або за місяць. Якщо Ви не можете цього припустити, то повинен піти питання скільки в будинку санвузлів і кількість проживаючих осіб. Адже існують таблиці розрахунків із середнім добовим споживанням води на людину. Знаючи всі ці показники підбирається необхідне обладнання і його продуктивність.

БУТИ ЧЕСНИМ СПЕЦІАЛІСТОМ НЕВИГІДНО?

Ми часто стикаємося з такими ситуаціями, коли замовнику описує ситуацію відкрито і конкретно вказуєш на ті моменти з якими не варто мати справу, але в кінці кінців людина робить навпаки. Приїжджають «супер-фахівці» і переконують клієнта в тому, що немає сенсу ставити комплект дорожче, дешевший відмінно впорається із завданням і відверто «розводять» людини на покупку, яка не є оптимальною.

ЯКЩО КОНЦЕНТРАЦІЯ зважених часток ВЕЛИКА?

Фільтруюча колона з керуючим клапаном затримує механічні домішки від 40 до 20 мікрон. Система є безреагентной і промиває фільтруючу завантаження в автоматичному режимі відповідно до настройками. Фільтруюча завантаження AG є багаторазовою і змінюється в період від року до 2 років в залежності від якості і обсягу пропущеної води.

ЩО ТАКЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ AG?

Це інноваційна завантаження для засипних фільтрів від компанії Clack Corporation (США) - фільтр Ag. Це безводний оксид кремнію (силікат алюмінію), використовуваний в якості високоефективної фільтруючого завантаження для видалення зважених часток. Це дуже легкий і зносостійкий матеріал.

ЯКЩО КОНЦЕНТРАЦІЯ зважених часток невелика?

Якщо ж концентрація механічних домішок невелика, то встановлюється корпусний фільтр BigBlue 20 зі змінним картриджем і змінюється в міру його забруднення. Період заміни такого картриджа в середньому раз в 3 місяці. Позбувшись від механічних домішок, вода надходить у наступний фільтр, який є основним у системі водопідготовки.

НАСТУПНА ПРОБЛЕМА - СОЛІ ЖОРСТКОСТІ

Практично у всіх регіонах України, в поверхневих, ґрунтових і артезіанських водах підвищений вміст солей жорсткості і заліза. Якщо вміст заліза у воді становить не більше 0,3 мг / літр, то цілком ефективним рішенням буде система пом'якшення води. Фільтри для пом'якшення води працюють в автоматичному режимі під управлінням керуючого клапана і відносяться до фільтрів засипного типу.

ЯК ФІЛЬТР ЗМ'ЯКШУЄ ВОДУ?

Фільтруючий матеріал в даних фільтрах - іонообмінних смола (катионит). Іонообмінна смола виготовлена ​​з полімерних матеріалів і розроблена так, що гранули катионита замінюють іони кальцію і магнію на іони натрію, Коли ємність ионнообменной смоли вичерпується, здійснюється промивка розчином кухонної солі. Сіль є необхідним витратним матеріалом, а витрата залежить від обсягу відфільтрованої води і її показників по жорсткості.

ЖЕЛЕЗО У ВОДІ З СВЕРДЛОВИНИ

У різних місцях залізо в свердловині може бути в п'яти різних з'єднаннях. Призначення знезалізнення води - викликати окислювальні реакції, в процесі яких метал випаде в твердий осад і після цього фільтрується з системи.
У поверхневих джерелах води, залізо зазвичай знаходиться в формі органічних і мінеральних колоїдних комплексів, а в річковій воді зазвичай зустрічається сульфат двовалентного і тривалентного заліза. При наявності сірководню у воді утворюється тонкодисперсна суспензія сульфіду. Підземні джерела води багаті наявністю розчиненого бікарбонату двовалентного заліза, який стійкий при відсутності окислювачів.

Концентрація заліза в підземних водах коливається в діапазоні від 0,5 – 50 мг / л.

КОМПЛЕКСНІ ФІЛЬТРИ 5 В 1 - ПАНАЦЕЯ В ОЧИЩЕННЮ ВОДИ У ВИПАДКУ СВЕРДЛОВИНИ!

У більшості випадків вода зі свердловини містить залізо більш 1 мг / літр. Особливо в центральних регіонах України. Крім содей жорсткості і заліза у воді міститися такі домішки і речовини як амоній, марганець, нітрати і маса органічних сполук. Тому найоптимальніший варіант очищення води в даному випадку - це комплексна завантаження.

ЧОМУ КОМПЛЕКСНА ЗАВАНТАЖЕННЯ Краще і вигідніше?

Це унікальний матеріал, що фільтрує, який з 1 стадію очищення в 1 фільтрі видаляє 5 основних забруднень у воді:
– видалення заліза;
– пом'якшення води;
– видалення марганцю;
– видалення амонію;
– Видалення органічних сполук;
Комплексний фільтр являє собою автоматичну систему кабінетного або колонного типу, який працює під управлінням керуючого клапана. Електронний контролер програмується в залежності від якості води і необхідної продуктивності, що відповідає за частоту промивки завантаження.

ЩО ТАКЕ РЕГЕНЕРАЦІЯ В КОМПЛЕКСНИХ фільтри?

Система також здійснює періодичну промивку фільтруючого матеріалу розчином кухонної солі, як і в фільтрах – умягчителя. Системи очищення води оснащені сучасними керівниками контролерами, які працюють за обсягом пропущеної води, і регенерація фільтруючого завантаження здійснюється методом противоточной промивання і розпушування матеріалу. Фільтруюча завантаження очищається від концентрату забруднень, промивається і весь концентрат змивається в дренаж.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА МАРКУ ФІЛЬТРУЮЧОГО МАТЕРІАЛУ!

Що відносно комплексних фільтрів, тут особливо немає підводних каменів, як у випадку з очищенням води від механічних домішок. Варто звернути увагу на виробника фільтруючого завантаження, найпопулярніші і перевірені часом і на ефективність матеріали це - FiltraSmart, Ecomix, Органічний мультисорб і AquaMulti.

ДЕ ВАС МОЖУТЬ ОБМАНУТИ?

Ми вже не раз стикалися з ситуаціями, коли постачальники чи установники фільтруючого обладнання непомітно обманюють клієнта. Як це відбувається?

Вода в свердловині щодо хороша і має майже допустиму норму по залізу і марганцю. Клієнтові пропонують поставити фільтр з комплексної завантаженням, щоб був дивовижний ефект. Якщо замовник особливо не вникає в процес установки або, що часто буває, він не присутній під час монтажних робіт, замість комплексної завантаження, засипається класичний катионит (іонообмінних смола), як в стандартних умягчителя.

До порівняння, мішок 25 кг катіоніту коштує в середньому 100$, а такий же обсяг комплексної завантаження варто 300$. вода м'яка, всі задоволені, а постачальник послуг «заробив чайові».

НАСТУПНИЙ ЕТАП - ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ВУГІЛЛЯМ

Вугільна очищення води зі свердловини, обов'язкова ланка в загальній системі водопідготовки. Тут ситуація аналогічна, як і з механічним очищенням. Знову ж, все залежить від аналізу води і компетентного постачальника послуг. Існує велика різноманітність вугільних завантажень, а кожна з них має свою специфіку. Тут також слід бути уважним до того, що Вам пропонують.

ВУГІЛЬНИЙ ФІЛЬТР зі змінними картриджами

часто, в якості вугільної очистки встановлюють корпусний магістральний фільтр з вугільним картриджем. Якщо аналіз води дозволяє, це цілком нормальне і економне рішення. Вугільний картридж міняється в певний період і коштує недорого. Але це не завжди ефективно, так як обсяг фільтруючого матеріалу в картриджі не завжди справляється з завданням.

По перше, слід звернути увагу на характеристики картриджа по протоку, тобто скільки літрів в хвилину він здатний відфільтрувати.

А проток залежить від того який насос у Вас стоїть на подачі води в будинок і який тиск він забезпечує. наприклад, при тиску 4 атмосфери, насос здатний прокачати 4000 л/час, а це означає проток води в середньому до 66 л / хвилину. Природно це ще залежить від діаметра труб, але все ж.
Досить часто магістральні вугільні фільтри не справляються зі своїм завданням, так як вода зі свердловини має складний склад і масу органіки. А ось на міський воді вони працюють відмінно і ефективно, так як ця вода очищається міськими фільтруючими системами.

ВУГІЛЬНІ ФІЛЬТРИ колонного типу С КЕРУЮТЬ КЛАПАНОМ

практично в 90% випадків, ефективно встановлювати вугільні фільтри високої продуктивності колонного типу. В першу чергу, великий обсяг матеріалу, що фільтрує відмінно справляється зі своїм завданням і працює з запасом по продуктивності. І що найважливіше - це ефективно і результат завжди абсолютно позитивний.

ПРИЗНАЧЕННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ВУГІЛЬНИХ ФІЛЬТРІВ

Застосування вугільних фільтрів обумовлено наявністю в воді хлорвмісних елементів, поверхнево-активних речовин, розчинених газів, органічних природних сполук, бензольних з'єднань і сірководню. Вугілля відмінно покращує органолептичні властивості води - колір, смак і запах і має високу адсорбуючу здатність.

ЯКИЙ ВУГІЛЛЯ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ НА ЩОДО ЧИСТОГО ВОДІ?

Коли концентрація заліза і органічних сполук невелика і комплексний фільтр повноцінно справляється, цілком достатньо встановити фільтр з кокосовим активованим вугіллям. Такі фільтри відмінно видаляють залишкові органічні сполуки, пестициди, гумінові речовини, запахи, кольоровість і присмаки в воді. Найбільш популярні і перевірені марки вугілля для цих цілей – Фільтрасорб, Силкарбон, Аквакарб, DESOTEC.

ЗАПАХ тухлих яєць У ВОДІ - ЦЕ сірководню!

Сірководень - це безбарвний газ із запахом гниючого білка. Досить часта проблема в свердловинах - наявність сірководню воді. Це шкідливе і отруйна речовина, яке зустрічається в підземних водах переважно неорганічного походження. Це реально проблематичне з'єднання, яке негативно впливає як на здоров'я людини, так і на ті об'єкти з якими відбувається контакт. Це корозія металевих поверхонь в трубах, котли, газових колонках та іншої побутової техніки.

СПОСОБИ ВИДАЛЕННЯ СІРКОВОДНЮ

Існує спосіб аерації води з вмістом сірководню. Це коли в воду, за допомогою насоса і спеціального аератора примусово подається кисень. Цей процес насичує воду киснем і сірководень окислюється і вивітрюється. Цей спосіб видалення більш витратний, так як потрібне використання додаткового насоса на підйомі води і додаткового устаткування. А метод з використанням напірної аераційної колони, що більш компактно, не ефективний. Також використовуються методи очищення за допомогою озону, перекису водню і гіпохлориту натрію.

ЯКЕ ОПТИМАЛЬНИЙ РІШЕННЯ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ СІРКОВОДНЮ В ПРИВАТНИХ БУДИНКАХ І КОТЕДЖАХ?

Сучасні фільтруючі матеріали дозволяють ефективно видаляти сірководень в воді. У приватних заміських будинках і котеджах, встановлюється фільтр засипного типу. Фільтр з унікальною вугільної фільтруючого завантаження Кентавр. Це сучасний матеріал, який ефективно видаляє сірководень, залізо, органічні сполуки і покращує органолептичні властивості води.

ЯК ПРАЦЮЄ ВУГІЛЛЯ CENTAUR?

Ця марка вугілля має практично ті ж властивості, що і кокосовий активоване вугілля, а здатність каталітичного окислення і подальшого уловлювання заліза, працює за тим же принципом, як у завантаження Бірма (матеріал для знезалізнення води).
Регенерація фільтруючого матеріалу здійснюється звичайною водою, управляє процесами миття автоматичний керуючий клапан. після промивання, вугілля очищений і знову готовий до роботи.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ЗАВАНТАЖЕННЯ CENTAUR?

– Ефективне видалення заліза і сірководню;
– Не потрібні реагенти для відновлення робочих властивостей матеріалу;
– Витрати на експлуатацію - тільки води для промивання;
– Мінімальна витрата води для регенерації матеріалу;
– Дуже високі сорбційні властивості за рахунок транспортних пір вугілля;
– Висока механічна міцність матеріалу за рахунок кам'яновугільної основи;
– Великий термін експлуатації;
– Має світові сертифікати і використовується в багатьох сферах діяльності;
– Абсолютно ефективний і перевірений фільтруючий матеріал з гарантією якості!

ЗАВЕРШАЛЬНА ЩАБЕЛЬ - ультрафіолетове знезаражування

Крім забруднень, розглянутих вище, в підземних водах присутні віруси і бактерії. Тут на допомогу приходять ультрафіолетові стерилізатори різної пропускної здатності. УФ-лампа підбирається відповідно до характеристиками попередніх фільтрів. Якщо Ваша система розрахована на продуктивність 2,5 м3/час, то відповідно УФ-установка повинна мати такі ж характеристики.

ЯК ПРАЦЮЄ УЛЬТРАФІОЛЕТОВА ВСТАНОВЛЕННЯ ДЛЯ ВОДИ?

Ультрафіолетове випромінювання - це електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі коротше видимого світла. Такі лампи працюють в діапазоні коротких хвиль, які максимально ефективно впливають на віруси, бактерії і мікроорганізми.

Це відбувається на рівні ДНК і руйнує мікроорганізми, на молекулярному рівні. При цьому вода не втрачає своїх натуральних властивостей.

ЯК ВЛАШТОВАНА УФ-ВСТАНОВЛЕННЯ?

Для виготовлення корпусу використовують нержавіючу сталь марки 304. Сучасні UF установки комплектуються електронним контролером, який стежить за станом робочого елемента і вважає процес використання. У Деяких моделях контролер оснащений діодним індикацією, відліком днів роботи і кількістю обробленої води. При несправності або минулому терміні служби повідомляє вбудований сигнал в контролері.

Ресурс змінного випромінювача 9000 годин, що дорівнює 12 місяцях безперервної роботи.

компанія Вотер-Сервіс – Ваш надійний партнер по очищенню води!