ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Як впливає жорстка вода на здоров'я людини і чому?

Вплив жорсткої води на організм людини і дітейЩо провокує жорсткість води?

Вода, якої ми щодня користуємося - це продукт, який чистим можна назвати лише умовно. рідина, яку ми п'ємо і яку використовуємо в побуті, крім молекули Н2О містить величезну кількість домішок, в тому числі і шкідливих. Наявність у воді іонів кальцію і магнію провокує надлишок цих речовин, які при нагріванні осідають у вигляді накипу на контактують з водою поверхнях.

 

Чим погана накип?

Накип - це товстий шар карбонатних відкладень, володіє поганою теплопровідністю. Внаслідок цього відбувається перевитрата енергії, необхідної для нагрівання рідини. Але це не найстрашніше. Шар накипу може привести до поломки побутової техніки.

 

Шкода жорсткої води

Від чого залежить якісний склад питної води?

Існують такі сполуки кальцію і магнію, які не випадають в осад при кип'ятінні, а потрапляють прямо до нас в організм. Склад питної води формується в залежності від середовища, де вона збирається. Якщо це ґрунтові води, то їх склад визначається дощовою водою, що проходить крізь шари грунту і осідає в водному горизонті. Також на її склад впливає наявність поблизу нафтосховищ, полів, з яких стікають нітрати, нітрити і пестициди, а також відпрацьовані стічні води. власне, хімічний склад грунту, поблизу якого залягає водоносний горизонт, теж впливає на якість води.
Ступінь жорсткості в поверхневих водах змінюється в залежності від сезонів року. Найбільша концентрація Ca і Мg спостерігається в лютому, а потім різко знижується з приходом весняних місяців і появою паводків. А протягом літа, рідина поступово випаровується, залишаючи більш насичену концентрацію різних речовин. Підземні води менш схильні до таких коливань, за рахунок відсутності течії, але цей факт також впливає на якісний склад рідини по-своєму.

Чи впливає жорстка вода на шкіру?

Шкіра вважається найбільшим органом в тілі людини, і вона перша піддається негативному впливу жорсткої води. Також страждають волосся. Взаємодіючи з шампунями і засобами особистої гігієни, солі жорсткості утворюють осад, який благополучно осідає на шкірі і забиває пори. Велика частина коштів йде на знешкодження жорсткості, що сприяє їх перевитрати. В підсумку, купаючись жорсткою водою, ми отримуємо підвищена витрата миючих засобів і проблеми зі шкірою - сухість, дискомфорт, алергії, дерматити та інші неприємності. А той самий скрип, який ми можемо чути, проводячи по шкірі після душа - зовсім не означає, що ми вимилися і «скрипом» від чистоти. Просто шкіра втратила свого захисного жирового шару і збезводнити.

Вплив жорсткої води на шкіру людини

І мова тут не тільки про дискомфорт. Засмічення пір і змивання захисного жирового шару ускладнює дихання шкіри, що призводить до різних захворювань шкіри і розмноженню на ній небажаних мікроорганізмів, в тому числі грибків і стафілококу. А шкіра голови може відповісти на таке грубе втручання появою лупи. Жіноча половина населення посилено використовує численні креми, бальзами, кондиціонери та іншу продукцію різних косметичних марок, на радість виробникам. Хоча по суті все це потрібно лише для відновлення втраченої мікрофлори шкіри після використання жорсткої води.

 

Вплив жорсткої води на волосся людини
Волосся теж схильні до негативного впливу солей жорсткості. шампунь, з'єднуючись з солями, випадає в осад і лягає на волосся тонким шаром, закупорюючи лусочки і не даючи проникати в волосся вологи і повітрю. В результаті волосся стає ламким, схильні до випадання, а кінчики січуться. Також може з'являтися лупа. Всі протигрибкові шампуні також змиваються жорсткою водою, що нейтралізує їх ефект, провокуючи появу лупи знову. Тому мити голову або хоча б полоскати волосся після миття потрібно очищеною водою.

Чи впливає жорстка вода на організм людини?

Якщо жорстку воду прокип'ятити, тимчасові з'єднання солей жорсткості випадуть в осад на стінках посуду, а постійні - немає. Вони потраплять до нас в організм. Хоч солі кальцію і магнію беруть участь у побудові тканин нашого тіла, але їх надлишок в організмі вкрай небажаний. А якщо вони ще мають неорганічне походження, то взагалі згубні для живих організмів.

Всесвітня організація охорони здоров'я давно визнала факт негативного впливу солей жорсткості на організм. так, постійне вживання жорсткої води погано позначається на роботі серцево-судинної системи. Завдяки високому вмісту мінералів, жорстка вода має більш приємний смак, однак вона негативно впливає на кишечник, осідаючи на його стінках у вигляді сполук з тваринними білками. Це погіршує його моторику, сприяє накопиченню солей.

Людське тіло - це збалансована система, яка працює за допомогою елементів, надходять ззовні, а при їх нестачі, організм сам виробляє необхідні для його функціонування речовини. так, кальцій і магній наше тіло отримує з їжі. У воді ж містяться неорганічні їх сполуки, які погано засвоюються і можуть утворювати камені в нирках і жовчному міхурі, а також солі в суглобах.

Вплив жорсткої води на дитячий організм

новонароджені, потрапляючи у зовнішній світ із затишного маминого животика, особливо чутливі до впливу негативних факторів. У тому числі і жорсткої води. Тому перший час радять кип'ятити воду для купання малюків. Це убезпечить рідина від мікробів і зменшить вміст солей жорсткості. Таким чином, можна зберегти на шкірі природний жировий баланс і мінімізувати негативний вплив на ніжну дитячу шкіру.

Коли діти починають отримувати перший прикорм, дуже важливо готувати їжу на чистій воді, так як наявність додаткових речовин в їжі їм ні до чого. Одним з найбільш небажаних факторів є наявність солей жорсткості.

Як нейтралізувати жорсткість в домашніх умовах?

Водопровідна вода в містах контролюється державними службами, проте допустимий рівень жорсткості в ній спочатку завищений. Це ми можемо спостерігати в чайнику, в якому кип'ятимо водопровідну воду. Товстий шар карбонатних відкладень красномовно говорить нам про підвищений вміст солей кальцію і магнію. Що ж стосується власників власних свердловин, то тут рівень жорсткості не контролюється ніким. Тут вся відповідальність за своє здоров'я лягати на споживачів рідини. Проблема в тому, що хімічний склад грунтових вод постійно змінюється, і навіть якщо Ви зробите розширений аналіз води зі свердловини, це не гарантує, що завтра її складу буде таким же.

Найпростіше кип'ятити рідину, але це нейтралізує тільки тимчасові солі жорсткості, які випадуть в осад. Як же позбутися від постійної жорсткості? Найкращий спосіб - це фільтрація. Однак не будь-який фільтр підійде. наприклад, магнітний фільтр тільки перегрупуються молекули жорстких з'єднань, після чого в рідини знову утворюються крупнодисперсні з'єднання. І перед вживанням воду необхідно очищати додатково.

Найефективніший спосіб - це використання фільтра на основі іонного обміну. Компактну систему очищення встановлюють перед подачею води в ванну або на кухню. В принципі роботи фільтра - іонообмінні смоли, які змінюють хімічний склад рідини. так, іони кальцію і магнію в воді змінюються на Na (іони натрію), який утворює з карбонатами менш шкідливі сполуки і пом'якшує воду. Процес регенерації смол відбувається автономно, у момент, коли фільтр неактивний. Єдине, що потрібно, стежити за рівнем кухонної солі в сольовому баку, яка необхідна для регенерації завантаження.

На жаль, фільтри на основі іонообмінних смол не очищують воду від шкідливих вірусів і бактерій. Такий захист слід планувати додатково, найбільш оптимальний і ефективний варіант – установка УФ-дезінфікуючий засіб.

компанія Вотер-Сервіс – Ваш надійний партнер по очищенню води!