ВОДА-СЕРВІС
ФІЛЬТРИ І СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Що таке рН води, на що впливає і як виміряти в домашніх умовах

pH води. Водневий показниктаке поняття, як показник рН води було введено ще на початку XX століття, використовувалося воно хіміками і визначало вага іонів водню в молекулі H2О. Сьогодні це поняття відомо широкому загалу, часто завдяки рекламі. так, багато виробників косметичних засобів, спекулюють поняттям рН для комерційного просування своєї продукції. Цей показник притаманний будь-якій рідкому середовищі і органічним тканинам. наприклад, здорова шкіра людини має оптимальний рівень рН – від 6 до 6,5.

 

 • Питна вода повинна бути 7,0;
 • Ph води в море - 8;
 • гігієнічні засоби для тіла - 5,5;
 • миючі засоби - 9,5.

Так на що ж впливає показник рН?

Це кислотно-лужний баланс, який супроводжує і обумовлює протягом будь-яких хімічних реакцій. наприклад, у питній воді, відхилення від норми кислотно-лужного балансу дозволяє виявити рівень токсичного впливу шкідливих речовин. Якщо рН питної води більше 7, то баланс прагне до лугу. А якщо менше - то кислотність рідини підвищена.

На що впливає PH води, як вимірювати. Кислотна і лужна води

Відзначимо, що можна виділити кілька груп вод, разделяющихся саме за значенням рН:

 • 3 і менше - то це будуть сильнокислі води;
 • 3 – 5 - кислі і среднекіслих;
 • 5 – 6,5 – показник слабокислих вод коливається в цих межах;
 • 6,5 – 7 - це нейтральні води;
 • 7,5 – 8,5 - слаболужна рідина;
 • 8,5 до 9,5 вказуватиме на те, що це лужне вода;
 • 9,5 і вище - це сильнощелочной рідина.

Що стосується питних вод в нашому регіоні, то їх баланс коливається в межах 6-9 одиниць. Таке відхилення істотно впливає на споживчі властивості рідини в цілому.

Покатель PH. Кіслостность і лужність продуктів харчування

Метод визначення показника рівня рН води

Спосіб визначення залежить від цілей, для яких проводиться вимір кислотності. так, на підприємствах, використовують воду в промислових цілях, або на харчовому виробництві, виміри здійснюються за допомогою спеціального обладнання. комунальні підприємства, займаються централізованим водопостачанням населення, вимірюють кислотно-лужний баланс і інші показники в спеціальних лабораторіях.

Вплив показника pH в медицині і лікуванні

Звичайний споживач може виміряти рівень рН з крана за допомогою тест-смужок з лакмусового паперу, продаються в будь-якому магазині медичної техніки. Застосовують їх і в медицині, зокрема в гастроентерології, де вкрай важливо знати, до якому середовищі прагне рН шлункового соку. Адже від цього кардинально залежить схема лікування захворювань.

Щоб виміряти його в домашніх умовах – не обов'язково бути хіміком

І так, як же користуватися тест - смужками?

Існує кілька варіантів фарбування лакмусового паперу:

 • червоний – означає кислотне середовище;
 • Від червоного до фіолетового - середня кислотність;
 • фіолетовий - рН нейтральний;
 • фіолетовий, синій або зелений - середньо-лужний баланс;
 • Жовтий колір лакмусу свідчить про підвищений вміст лугу.

Але невже перед кожним вживанням рідини необхідно проводити тест на рН? Мало хто буде перейматися цією проблемою, тому і п'ємо воду середньої якості, а найчастіше нижчі середнього.

PH -метр. Прилад вимірювання водневого показника води

Якщо Ви все-таки хочете регулярно перевіряти рівень pH і при цьому не морочитися з лакмусовим папером, тоді Ви можете просто придбати сучасний компактний прилад PH-метр. Вам звичайно доведеться викласти за нього близько 50 доларів, але зате це дуже зручно, з мінімальною похибкою, а в приладі потрібно тільки іноді міняти батарейки.

Як забезпечити себе ідеальною питною водою не виходячи з дому?

Щоб не влаштовувати хімічну лабораторію у себе вдома, досить просто встановити сучасну систему очищення водопровідної води. професійні побутові фільтри зворотного осмосу встановлюються на кухні під мийкою і забезпечують Вас якісним питним продуктом 365 днів в році! Сучасна індустрія очисних систем дозволяє вибрати фільтри будь-якій комплектації, в тому числі і з додатковими лінійними картриджами - мінералізатор, ощелачіватель, біоактиватор, структуризатор і антиоксидантний елемент. І тоді можна бути впевненими на 100%, що Ви п'єте корисну воду з оптимальним рівнем pH.

компанія Вотер-Сервіс – Ваш надійний партнер по очищенню води!